Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányomnál tegnap állapított...

Kislányomnál tegnap állapították meg, hogy tej- (fehérje és cukor), tojás- (fehérje és sárgája), banán- és Na-glutamát- allergiás; hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Tudnátok tippeket adni? Esetleg linket csatolni? Leginkább a szendvicsfeltétekkel van gondom, mert eddig rengeteg sajtot evett, joghurtot és esténként tejpépet... 13 hós. Ja, és nekem is diétáznom kell, mert még van egy pici tejem és szoptatom.


Köszönöm!


2010. szept. 16. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem előszőr is tájékozódnod kell, hogy miben van tejszármazék. Vannak nagyon hasznos honlapok.:

pl:

[link]

Ezen az oldalon van lista, hogy melyik gyártók grantálják, hogy a termékükben nincs az a bizonyos allergia.

Azt adhatsz neki, akik garantálják, hogy nincs benne.

Lányom is tejallergiás gyanús volt, Ő MIlupa Som nevű tápszert kap, ami szójaalapú.

Gyógyszertárban lehet kapni, ha orvos felírja, akkor fele áron kaphatod. Így egy csomag 600 ft körül van.

Vannak szójaalapú joghurtok.

AMit még szeret a lányom, az a rizstej, olyat is vehetsz.

Írj, ha érdekel még valami, egyenlőre ennyi jutott eszembe.


Pl. vajból sem mindegy milyet.

2010. szept. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem az unokaöcsémnél állapítottak meg tej-fehérje és cukor allergiát, valamint krumpli és liszt allergiát=( (nem tudom a pontos nevét)

A tejes dolgokat úgy oldották meg,hogy boltban vesznek rizstejet és abból csinálják neki a pudingot,tejberizst és azzal készítik a főtt ételeket is,ha elhagyhatatlan a tej alapú dolog belőle. Lehet kapni direkt ilyen célra valami "joghurt" féle dolgot,azt kapja gyümölccsel, zöldséggel,vagy amihez éppen illik. Az édességek terén nehéz a helyzet,mert ami neki való lenne az iszonyat drága:s De találtunk a spar-ban egy olyan fajta puszedlit amiben nincs tejtermék,se olyan liszt amire allergiás, az a megmentő=), hogy a vendégek elé is ki lehet tenni de ő is ehet belőle. Egyébként mindent otthon sütnek, hogy a kicsi is ehessen belőle. A liszt allergiát pedig könnyebb kezelni, mert könnyebb hozzáférni ahhoz a liszthez amit ő is ehet.

Most lett óvodás, itt a városban már mindegyik óvodában lehet kérni olyan menüt ami a gyereknek jó.Mindig hasonló kaját kap mint a többiek,hogy ne legyen neki rossz.

Amúgy szerintem őt nem zavarja, sőt már sokszor mondja is nálunk,ha lát valami édességet,hogy "én ezt nem ehetem meg,mert beteg leszek", olyankor olyan aranyos=)

A dokik szerint lehet hogy kinövi szóval lehet hogy nálatok is előfordulhat!

2010. szept. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én fiammal 1 évig diétáztunk. Tej, tojás, csoki, kiwi, szója mentes diétát tartottunk. Igaz ő nagyobb volt kb. 3 éves. Az Aldiban én sok olyan terméket találtam, ami ezektől mentes volt. Nézz ott szét. Fontos, hogy semmilyen formában és mennyiségben ne kapjon ezekből, mert ha bekerül a szervezetbe előről kell kezdeni a diétát. Nem egyszerű, de megoldható. Főleg mikor még ilyen kicsi. Rizstej szinte mindenhol kapható. Tojást nehéz pótolni, mert a tojáspótló porban is tejszármazék van. Van egy könyv, én is a neten rendeltem: Napfényes Élet Alapítvány 2008. sütemények Hagyományosat egészségesen --ebben vannak jó dolgok tej és tojásmentesen elérhető alapanyagokból.
2010. szept. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, elnézést a visszakérdezésért, de hogy derült ez ki? Mik voltak a tünetek?
2010. szept. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Most találtam a Sparban valami saját (SparPur?) márkát, van egy-két felvágott, ami jól néz ki. Bár felvágottat eddig nem evett, de most legalább kipróbáljuk...


Hogyan derült ki: pár hónapja elkezdte vakargatni magát (főleg fürdetésnél), és apró, grízes kiütések jelentek meg rajta, először a térdén, aztán az arcán. Lecseréltük a fürdetőjét, samponját, mosódióval mosok, ecettel öblítek stb, úgyhogy a doki azt mondta, biztos élelmiszer-allergia lesz. Nem jutottunk nagyon előbbre, úgyhogy bejelentkeztünk biorezonancia-vizsgálatra, és ott mondták.

2010. szept. 16. 16:36
 6/9 anonim ***** válasza:
N a biorezonancia egy nagy kalap sz@r! a férjemnek évekig nem jöttek rá mitől kiütéses, és a biorezonancián meg mondták. Találtunk egy jó orvost, aki rájött, mi okozza, és semmi köze ahhoz amit ott mondtak, úgyhogy ha ennek hiszel, akkor szerintem nem jól csinálod, egy gyerekkel nem lehet játszani! Addig kell orvosról orvosra járni, amíg ki nem derítik. A tejallergiát orvosok simán tudják diagnosztizálni! Ez nagy hiba, a gyerek egészsége nem játék!
2010. szept. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, folyt. Szóval a biorezonancián azt mondták, hogy candidás, és rákérdezett a gyanús betegségre, amit végül igazoltak, és azt mondták, hogy az tuti nem. Szóval vidd el gasztroenterológiára, stb.
2010. szept. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttemválaszolónak. Minket is a gasztroenterológiára küldtek már legelőször. Ott biztosabban megmondják, hogy mire is allergiás. Nekem azt mondta a doki, hogy olyan nagyon ritkán van h egyszerre több dologra allergiás. Értem ezalatt, hogy tejfehérje és tejcukor allergisá stb. Ha ennyire allergiás lenne akkor nagyobb baja lenne, mint egy kiütés. Kérj beutalót a háziorvostól és vidd el. Egy próbát megér.
2010. szept. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Allergológhoz menj! Igaz az én lányomnak 4 évesen derült ki hogy tej, tojás, hal, mogyoró, csoki allergiája van. Ez a vérből derült ki. Nagyon beparáztam mert a lányom nagyon válogatós és pont azokat szerette amiket nem ehet meg. Tejtermékeket imádta. Vettem szójatejet, de persze nem itta meg, borzalmas az ize. Sokszor kicsórta szegénykém a tejet a hűtőből és megitta. Mit tehettem volna, mikor krokodilkönnyeket hullajtott hogy tejet kér? Kikértem másik doki véleményét is, ő azt mondta hogy próbáljuk meg mértékkel fogyasztani. És igy is tettük, ez mellé kapott Aerius szirupot amit azóta is minden nap kap és igy nincs semmi gondunk. Azóta már a vére is kimutatta hogy rendben van, eltűnt az allergiája (egyébként is általában a gyerekek kinövik). Persze kontrollra járunk fél évente.

Ja, neki is ekcémás volt a bőre, nagyon viszkettek a kiütései.

Szerintem vidd őt allergológhoz!

2010. szept. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!