Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is betartja a "fél banán...

Más is betartja a "fél banán stop-ot"? Tényleg ennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Védőnőm mondta, és hiszek is neki, csak furcsállom, hogy nem is magától mondta, hanem én kérdeztem rá, hogy mennyit ehet banánból egy 6 hónapos. Erre mondta ő, hogy max felet egy éves korig, mert magas a káliumszintje, és szívmegállást okozhat.

Barátnőm Németországban 2 gyermeket nevel, és sose hallott ilyet, és nem is figyelt erre.

Tényleg ennyire veszélyes? Lett már vajon baja babának banántúladagolásból? Viccesen hangzik, na de most komolyan.

Borzasztóan figyelek erre, és hát lányom simán megenne egy egész banánt is...


2011. júl. 14. 16:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
még soha nem hallottam erről, de én is csak max egy felet adok a fiamnak, azt is csak 1 héten egyszer vagy kétszer, mert iszonyú szorulást okoz
2011. júl. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a fiamnak vagy annyira alacsony a Káliumszintje, hogy 1kg val se lehetne túllőni, vagy hulla.

Az utóbbi esetben jól titkolja, és egy szellem megy az idegeimre.

1-1,5banánt evett amikor banános korszakát élte, és max megfogta egy kicsit a pociját.

2011. júl. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tehát más se hallott róla. Akkor ez esetben teszek a védőnéni szavaira. Köszi:)
2011. júl. 14. 16:41
 4/15 anonim ***** válasza:

Én is csak a szorulástól tartva adok 6 és fél hós kisfiamnak fél banánt, nem hallottam erről a banán általi kálium-túladagolásról. Mondjuk magában sem adom a banánt, keverni szoktam hozzá pölö őszibarackot, almát, stb.


Off: A második hozzászóló vicces válaszán nyihogva kacagtam. :DDD

2011. júl. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
Akkor majmok csak hologramok?
2011. júl. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

4 gyerekem van... ehhez képest számomra újdonág a védőnőd állítása. A legidősebbnek volt egy időszaka, mikor szinte csak banánt evett... jelentem él és 19 éves lesz nem sokára :)

Banántúladagolás... tudnak vicceset mondani néha a védőnők :D

2011. júl. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én most néztem a banán kálium szintjét 10dkgban 500-625mg.

Egy 7500gos 6hónaposnak napi 10dkg banán fedezi a káliumszintjét.

És egy adag sütőtökös krumplival túl is adagoltad a kicsit...

2011. júl. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

szorulás ellen keverd sárga barackkal .-)))


amúgy én sem hallottam róla a nagyok simán ették a banánt akár többet is :-)))

2011. júl. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Első kérdésedre a válasz: valóban magas a káliumszintje, mikor beteg volt a kisfiam, többek között kálium tablettát is kellett szednie, de nem tudta lenyelni. Ekkor mondta adjuktusnő, ha egy banánt megeszik naponta, nem kell bevennie a kálium tablettát.

A szívmegállásról még nem hallottam, ehhez nem tudok hozzászólni.

2011. júl. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Lányom 7 hónapos múlt. A banánt elég hamar bevezettem nála-nem okozott/okoz neki szorulást-és mivel szereti, így szinte minden nap kap egyet. Egyébként én úgy gondolom, hogy bármilyen vitamin is van a gyümölcsökbe, zöldségekbe azt mostanába szerintem nem igen fogjuk tudni túladagolni, mivel már közel sincs benne annyi, mint kéne.
2011. júl. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!