Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg képes egy 4 hónapos...

Tényleg képes egy 4 hónapos gyerek magától felülni és felállni?

Figyelt kérdés
Tegnap beszélgettem egy ismerősömmel, akiknek ugyanannyi idős a gyereke, mint nekem. Mondta, hogy az övé már 4 hónaposan felült magától és felállt a kiságyban. Számomra ez hihetetlen, mert az én gyerekem csak 9 hónaposan ült ki mászásból és utána állt fel. Persze vannak olyan babákat, akik hamar csinálnak ezt-azt, de 4 hónaposan tényleg lehetséges?

2022. ápr. 26. 10:13
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
95%

Mi dévény tornára járunk a kisfiammal mert elég gyorsan halad mindennel és ott mondta nekünk a dévényes egy beszélgetés alkalmával, hogy vannak olyan babák akik 4 hónaposan már ülnek/állnak és 5 hónaposan el is indulnak.

Ez a borzasztó feszes izomzat miatt van

Mi is nagyon meglepődtünk.

Úgyhogy van ilyen, de semmiképpen sem normális

2022. ápr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Én 7 hónapost láttam a kórházban,hogy körbesétálta a kiságyat. Baromi morbid volt,mert teljesen picibaba arca és testalkata volt. Egy picike cigány kislány volt. Hihetetlen látvány volt.


Mondtam is utána a védőnőnek,hogyha nem a saját szememmel látom,tuti nem hiszem el.

2022. ápr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
69%
Sokan felülésnek mondják azt is, amikor felhúzza magát kapaszkoda, ülésbe vagy félig meddig felül. Az én lányom is csinálta 4-5 hónaposan, ha valamit megfogott oda akarta húzni, ha az "ellentartott" (mert fix,. Mint pl a babakocsi széle vagy rács, akármi) akkor felhúztam magát, ez nem ülés és nem is hagyhattam neki, mert a gerincének nem tett volna jót az ültetett helyzet (meg nyilván seperc alatt eldőlt belőle). 6 hónaposan elkezdett kúszni, ha megbírt kapaszkodni bármiben elkezdte magát felhúzni. Úgy kellett letennem, hogy minél távolabb legyen a tárgyaktól mert a kiságyban is képes volt felhúzni magát térdelésbe, majd onnan felakart állni, majd eldőlni mint egy zsák amikor elfáradt. Ez sem tesz jót a gerincnek, hogy ennyire korán felhúzgálta magát. Baromira kellett figyelni, hogy ne akarjon ácsorogni, mert az izomzata még ahoz gyenge volt, hiába látszott úgy, mintha elég erős lenne hozzá, mert magától csinálta, közben meg gyógytornára is jártunk, mert nem volt kész erre. Szóval lehet ilyen, elég extrém helyzet, de messze nem természetes és a legtöbbszöh tónuszavar vagy valami hasonló van a háttérben.
2022. ápr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
83%
Az én fiam is probalkozik már olyan dolgokkal amikhez irtó kicsi, meglatjuk mit hoz a jövő 🤗
2022. ápr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
38%

Benn vagyok egy babás csoportba, ahol a lányommal egyidős babak anyukái vannak. Kb 1000fős csoport, ott van agy kislány, aki 5honaposan állt fel. Ülni nem tud, csak támasztva. Video is van rola, ahogy feláll. Most 7 honaposak, ugyan azt tudja, ülni nem, de kapaszkodva feláll

Én mindenesetre nem hinném, hogy lenne ilyen 4 honapos.

2022. ápr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
79%
Egy babás csoportban egy anyuka folyton fotózta a gyereket, ha felültette. Látszott szegény 4 hónapos gyereken, hogy össze van rogyva a képen. Miután leosztották s nem tudott tovább kamuzni (ellentmondásokba ütközött), fogta magát és kilépett a csoportból. Nyilván mindkét oldalon elég durván beszéltek egymással, a reakción nem lepődtem meg. De ez a kinek a gyereke ügyesebb "f@szméregetés" olyan fölösleges. De hát anya anyának a farkasa
2022. ápr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
72%
nem
2022. ápr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
89%
vagy ha igen, akkor az probléma
2022. ápr. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
77%
Csodálom, hogy az "ismerősöd" mondta, és nem az "anyósod".
2022. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
0%

Én hétvégén hallottam a saját gyerekemről, hogy már egyedül áll 😂😂 Vendégségben voltunk, és a házigazda (aki nekünk nem rokon, csak rokon rokona) dicsekedett azzal, hogy a lányom áll.

5 hónapos, ha kézben tartjuk, és leér a talpa, akkor rövid ideig kinyomja magát. Ez nem állás, de az ismerős váltig állította, és erősködött NEKEM, hogy ő a facen látta, hogy egyedül áll 🤦‍♀️


Kicsit bolond... 😂

2022. ápr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!