Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg képes egy 4 hónapos...

Tényleg képes egy 4 hónapos gyerek magától felülni és felállni?

Figyelt kérdés
Tegnap beszélgettem egy ismerősömmel, akiknek ugyanannyi idős a gyereke, mint nekem. Mondta, hogy az övé már 4 hónaposan felült magától és felállt a kiságyban. Számomra ez hihetetlen, mert az én gyerekem csak 9 hónaposan ült ki mászásból és utána állt fel. Persze vannak olyan babákat, akik hamar csinálnak ezt-azt, de 4 hónaposan tényleg lehetséges?

2022. ápr. 26. 10:13
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
19: miért mondta volna az anyósom, amikor az egyik ismerősöm mondta, írtam is, hogy egyidősek a gyerekeink. Státuszra is sokáig együtt jártunk, amíg be nem jött a covid.
2022. ápr. 26. 12:56
 22/33 anonim ***** válasza:
0%
19. szerintem a sógornő az az ismerős 😂😂
2022. ápr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondta az anyuka, hogy azért kellett sokáig gyógytornára járniuk, mert mindent korán csinált."


Akkor miért nem hiszed el?

Ez azt se üti, hogy már újszülött kora óta járnak gondozásra.


Az én nagylányom megkésett volt és neki is volt egy ugyanilyen kis társa gyógytornán, aki nemhogy 4 hónaposan felállt és ült, hanem 6 hónaposan kapaszkodás nélkül járt. Ez nem dicsekvés, hanem elég sajnálatos. A túl korai mozgásfejlődés ugyanolyan, sőt sokszor komolyabb defekteket tud okozni, mint a megkésett mozgásfejlődés.

2022. ápr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Azért nem tudom elhinni, mert volt egy alkalom, amikor együtt mentünk státuszra (6-7 hónaposak voltak a gyerekek), és ők előttünk mentek be, utána mi. A lányom nem ült még, így fektetni kellett a mérlegre. A védőnő ponénosan meg is jegyezte, hogy ülhetne már, meg az előző kisfiú is, hogy könnyebb legyen mérni. Akkor derült ki, valójában még ő sem tudott akkor ülni. Azért zavarodtam össze, hogy ő meg mást mondott. Persze hihetetlennek tűnt, hogy 4 hónaposan felül, de akkor sem értettem, miért lenne jó ezt hazudni. A védőnőnek sem lenne rá oka.
2022. ápr. 26. 16:00
 25/33 anonim ***** válasza:
60%
de neked nem mindegy amúgy más gyereke mit csinál vagy mit nem csinál? mit kell ezen napokig pörögni és még az interneten is ezen csámcsogni? 😂😆
2022. ápr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Rohamos mozgásfejlődésnek hívják, és nem jó dolog.
2022. ápr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Igazából tényleg mindegy, mit csinál más gyereke, csak az zavar, hogy miért kell ilyent kitalálni, ha ez tényleg nem igaz.
2022. ápr. 26. 20:01
 28/33 anonim ***** válasza:
62%
de miért zavar ha más kitalál ilyesmit? nem verseny…
2022. ápr. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Azért zavar, mert az ember azt gondolná, hogy más anyukával meg tud beszélni dolgokat, de így elszáll a bizalom. És ő úgy tekint a gyermekvállalásra, mintha verseny lenne, hogy az ő gyereke előbb csinált mindent. Engem nem zavar, ha valóban így volt, de ne találjon már ki vki olyant, ami nem igaz.
2022. ápr. 26. 21:56
 30/33 anonim ***** válasza:
65%
28? Te szívesen beszélgetnél egy hazug emberrel? Mert az emberek nagy része nem!
2022. ápr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!