Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Átállás napi egy alvásra,de...

Átállás napi egy alvásra,de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Tanácsot szeretnèk kèrni,hogy más gyermeke is nehezen áll e át napi 1 alvásra vagy csak èn vagyok bèna.

Na szóval a lènyeg az,hogy kisfiam 14 hónapos.èjszakákat nen aludja át,most èjjel 2órát voltunk èbren,aztán 7kor keltünk. Álmos volt délelőtt,de nem akart aludni,de így meg fáradt ha csak 1szer alszik..a ti babátok,hogy áll át napi 1 alvásra?nem volt álmos vagy úgy mint az èn kisfiam nem aludt el,ha altattad?

Illetve ezek az èjjeli èbren lètek mièrt lehetnek? Sztem nem normális,hogy 2órát is èbren vagyunk èjszakánkènt😕


2022. máj. 2. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Napi 1 alvás az csak az iskolában kell, óvodában még van külön alvás.
2022. máj. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem az esti alvásra gondoltam az 1 alvással,hanem a nappali
2022. máj. 2. 12:51
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Akkor így mondjad.

Szerintem minden változás nehéz, meg kell szoknia. Addig meg nyűgös lesz.

2022. máj. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk is nagyon nehezen ment, pedig előtte simán atallt mindig, amikor csökkent az alvasok száma, de a 2rol 1re szenvedős volt. Ha korábban ebredt reggel, akkor elaludt délelőtt, akkor délután nem akart, vagy szenvedett a delutani alvásig egész délelőtt... Szerintem kellett 1-2 hónap mire beallt, most lesz 1,5 éves, talan most már kijelenthetem, hogy rendben vagyunk. Bar ha úgy jön ki, hogy délelőtt kocsival kell mennünk valahova, akkor van hogy bealszik, es borul a delutani alvas is...

Szóval sok sok türelem kell, de idővel be fog állni.

És nálunk is volt egy pár hetes időszak, amikor órákig fenn volt ejjel, aztan az is magatol elmúlt

2022. máj. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
1 meg a 3…😂😂 annyira röhögök, minek kommentel egy olyan ember akinek nincs gyereke? Ha lenne tudnád hogy a 2 alvás 2 nappali alvást jelent, jesszusom, először azt hittem azt írod, hogy a suliba is kell napközben aludni🤦🏽‍♀️
2022. máj. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az enyém magától állt át és viszonylag későn. Majdnem 1,5 éves koráig igényelte a napi 2 alvást. Nem is lehetett volna átállni vele napi egyre. Szerintem erre ugyanúgy megérnek, mint az átaludt éjszakákra.
2022. máj. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez mindig nagyon nehéz és fárasztó procedúra.

Alakíts ki napi rutint, és próbálj meg hozzá ragaszkodni. Én is úgy vettem észre, hogy már nem kell a délelőtti alvás, hogy egyszerűen nem akart elaludni. Sírt, tiltakozott. Fáradt volt nagyon, de akkor sem aludt el. Ebédeltetni is alig tudtam, de ebéd után aztán azonnal bealudt. És ez így ment pár hétig, majd egyszer csak már nem volt nyűgös se délelőtt, se ebédkor (még mindig megpróbáltam minden délelőtt lefektetni, lehúztam a redőnyt, lefektettem, énekeltem, csak nem erőltettem), és szépen elaludt ebéd után. Ez olyan 1,5 éves korára állt be. És ettől függetlenül nekem is fent volt minden éjjel 1-1 órát... Egyszer csak ezt is abbahagyta.


Úgyhogy én is mindig ideges voltam és fáradt, hogy de hát miért nem alszik, hiszen látszik rajta hogy fáradt... de hát ezt dobta a gép. Majd beáll...

2022. máj. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
14 hónaposan még korai az egy alvás. 16-28 hónaposan érnek meg rá. Ki kell várni.
2022. máj. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-as, hiába akkor érnek meg rá a nagykönyv szerint, hogyha úgy van, ahogy írták: egyszerűen nem alszik el délelőtt, akármilyen fáradt is. : )


Az én lányom 8 hónaposan váltott 1 alvásra. Eleinte ő is nyűgösködött, amikor egyébként délelőtt az alvásideje kezdődött, de egyre jobban kitolódott a nyűgi kezdete, majd elmúlt, és szépen beállt egyszeri alvásra. Szóval nyugalom, idővel beáll, próbáld magad tartani az 1 alváshoz (hiszen tudhatod, hogy nem alszik el délelőtt). Természetesen ha mégis ő maga elalszik délelőtt, akkor had aludjon, mert ahogy 4-es is írja: kezdődhet korábban a nap, vagy rosszul is aludhatott az éjszaka.

Kitartás, egyre jobb lesz, meg fog szűnni az éjszakai ébrenlét is. : )

2022. máj. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!