Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen fajta kenőmájast adtok...

Milyen fajta kenőmájast adtok babátoknak? Kisfiam 10 hónapos, eddig csak margarinos kenyeret kapott kis sonkával, sajttal, nagyon szereti. Újítanék valamit neki.

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Ha ehet már májat akkor én maga csinálnám, mert az összes kenömájas sok bört, zsírt és föszert tartalmaz.


A sült, föt májat kevés zsiradékkal össze turmixolod és egy ici pici sót teszel bele, de nem tudom ehet-e már ennyi idösen májat.

2010. szept. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Igen, olvasd elegyszer az összetevőket és majfd nem akarsz neki adni többet...
2010. szept. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Májat felaprítasz apróra, majd kevés üvegesre párolt hagymára dobod, felöntöd pici vízzel, és majorannával ízesíted. Ha puha a máj, akkor biovegetával vagy csipet sóval ízesíted, és kicsit fedő alatt állni hagyod (hogy átvegye az ízét), majd a májat egy kevés vajjal turmixolod. A bolti májkrémek és kenőmájasok tele vannak mindenféle vacakkal, 10 hónapos babának még nem adnék olyat.

Házi tojáskrém: tojást keményre megfőzöd, majd csak a sárgáját csipet sóval, zöldfűszerekkel, vajjal és 1-2 kanál natúr joghurttal kikevered.

Avokádókrém: avokádót megveszed, ha nem elég puha, hagyod állni 3-4 napig, utána meghámozod, feldarabolod, és turmixolod fokhagymával, pár kanál natúr joghurttal, csipet sóval, pici citromlével, később egy nyomásnyi majonézt is rakhatsz hozzá.

2010. szept. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, és kalács vajjal, házi lekvárral szintén mehet. Receptes voltam.
2010. szept. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a recepteket!És a gyors válaszokat!Májat már kapott,csak nem gondoltam át,hogy májkrémnek is megtudom csinálni.:)
2010. szept. 17. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!