Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babám nem hajlandó...

Gyurcsák Viktória kérdése:

4 hónapos babám nem hajlandó megenni semmilyen tápszert. Már az 5. fajta tápszernél tartunk, de nem eszi meg. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mi is hallottunk erről a Sinlac nevű tápszerről, de az orvosunk nem hajlandó kiírni mert túl kicsi. Azt mondja, próbálkozzunk. Próbálkoztunk mindenféle módszerrel, de semmi nem tartott hosszú ideig. Ezekre azt mondta az orvos, hogy nem ajánlja, de ő nem tudott jobbat mondani. Most már sehogy nem eszi meg. A baby italt-ételt megeszi, de azt mondják, hogy nem elég az neki. Lehet, hogy tejcukor érzékeny, ezért most egy MILUMIL PEPTI nevű tápszert kapott, de nem eszi. Éhes, de ahogy megkostolja kiköpi! Az apukája cukros, így 1 éves koráig tejes dolgot nem kaphat! Már turmixoltam gyümölcsöket tápszerrel, de semmit nem ért! Mit tegyek?

2011. okt. 30. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

azt nem értem, hogy miért nem kaphat egy éves koráig tejterméket ha cukros az anyuka, én is az vagyok, és az enyém kaphatott. mondjuk nem 4 hónaposan, hanem 7, tejet meg 1,5 évesen :)


én is úgy gondolom, hogy egyrészt nem elég neki a bébikaja, másrészt még nem is neki való. váltsatok cumisüveget, etessétek kanállal tápszerrel vagy kispohárból, csőrösből, tegyetek bele pici vaníliás cukrot, csak egye, napi fél liter kéne.

sinlac se jó megoldás mert az sentjánoskenyérmag és rizs,, nincs benne tej és ha nem is szopizik akkor nem hogy nem fedezné a napi tejszükségletet, hanem egyáltalán nem kapná meg :( tehát ha szopizna csak keveset akkor pótlásnak lenne jó, de így...

csak azt tudom mondani, hogy próbálkozzatok, neki még az a fő tápláléka, max 1x kaphatna szilárd ételt

2011. okt. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok. még azt megpróbálhatjátok, hogy vízben főztök grízt vagy riszt, a riszt össze kell turmixolni és ha kihűlt felönteni tápszerrel
2011. okt. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 4 hós. Úgy néz ki,hogy tejérzékeny,mert ekcémás volt a lába. A doki Milumil Pregomint írt ki,ami tejérzékenyeknek van, uzsonnára pedig a Sinlacot írta fel! :) Az ekcéma elmúlt, úgyhogy lehet tényleg a dokinak van igaza, mert én a fürdetőre fogtam. De nekem direkt felírta a Sinlacot,mert tápszerből úgy eltelítődött a pici,h naponta max 4x evett 150ml úgy,h az éjszakát teljesen átalussza. Majd nemsokára kezdhetem a hozzátáplálást.
2011. okt. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha anatómiai okokból vagy egyéb okból nem tudsz már szoptatni vagy nem is tudtál, akkor alanyi jogon a gyerek 8 hónapos koráig jár az anyatej, fel kell íratni a dokival és járni hetente az anyatejgyűjtőbe a tejcsiért, mi is kaptuk, és nagyon jó volt, a tápit nekem sem fogadta el , mások tejét meg szívesen megitta.
2011. okt. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a Pregomin sem vált be. 1 hónapja Neocate-t kap ( ez az 5. tápszer) este pedig Sinlac pépet (nem sokat eszik még belőle). Ja, 4 és fél hónapos.
2011. okt. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A banános tápszert próbáltátok?
2011. okt. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Először is köszönöm a tanácsokat! Az apuka diabetológusa mondta, hogy 1 éves koráig ne kapjon tejet, vagy tejből készült dolgokat! Megpóbáltuk már kanálból pohárból, de semmi nem segített. Sajnos már nem tudok szoptatni...DE nem adom fel! Köszönöm még egyszer!
2011. okt. 31. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!