Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hós Babámnak folyik az...

10 hós Babámnak folyik az orra és néha köhög (bár azt nem tudom, lehet hogy cska a nyálától). Mit csináljak vele, van 1 orr szívonk, de halottnak a csók, a törölgetést nem viseli el sír, nekem meg a szívem szakad meg. Mitől van ez (megfázott volna? )

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Porszívós orrszívó???Az pedig tuti!!!!Ha csak kézi van akkor spuri a gyógyszertárba!!!!
2010. szept. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mind a három gyereknek elég volt a kézi,ha van az orrában kijön azzal is ,ha folyik akkor meg had follyon.Vegyél Sterimar gyermek tengerisó oldatos orrsprayt,nagyon sokat segít ,adjál neki Cebion cseppet/C vitamin/ a patikus ajánl babának köhögéscsillapítót. Ha nincs láza nem kell doki,csak ha 2-3nap múlva nincs javulás ,vagy természetesen ha belázasodik és rosszabbul lesz! Jobbulást kívánok!
2010. szept. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Hogy mitől van, az szerintem jelen esetben mellékes.


Az orrszívás pedig nagyon fontos. Vegyél patikában valamilyen sós vizes oldatot (spray), ezzel fújjál bele az orrába, majd egy-két perc múlva szívd le orrszívóval amíg jön valami, utána cseppents neki orrcseppet (ez összehúzza a nyálkahártyát és nem folyik egy darabig úgy neki). Nasivin nekünk bevált, de más is ugyanolyan jó lehet, patikus majd segít. A köhögés a visszafolyt "cuccostól van", arra valamilyen kalcium termék jó. Én Calcimuscot használok, de ez receptes. Azt hiszem Ca-Kid van erre, de gyógyszerész lehet hogy még mást is ajánl majd.

Az orrcseppezést akkor kell mindenképpen, ha utána eszik vagy alszik, egyébként nem muszáj minden orrleszívás után.

Lehet, hogy sír nagyon, de ezt ki kell bírnod/bírnotok, mert az ő érdeke. Ha nagyon nem tudod lefogni, nekünk az abszolút bevált testhelyzet (nagyobb gyereknél is): lefektetem hanyatt a franciaágyra (vagy más ágyra mindegy) és én fölé térdelek úgy hogy a kezei már a combom alatt vannak. Természetesen nem ülök rá, de így a lábaimmal le tudom fogni a kezeit, és van két szabad kezem, az egyikkel a fejét tartom, a másikkal az orrszívót. Brutálisnak tűnik, de így lehet a legkevesebb fájdalmat okozni.

Amit még tehetsz: a kiságy fejrészénél alul megemeled az ágylábakat, pl. egy-egy vastagabb könyvvel, így is jobban kap majd levegőt.


Ha belázasodik, akkor viszont irány az orvos.

2010. szept. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor köhögnek ilyenkor a nyáltól. Ha csak folyik az orra, miért szakad meg a szíved? Lesz még ilyen sokszor, kis megfázás, és gyorsan elmúlik minden gyógyszer nélkül.

Mikor folyamatosan, vizesen vagy sűrűbben de folyik, nem kínoztam orrszívással, láthatóan abszolút nem zavarta a fiamat. Törölni egy gyors mozdulattal, szinte csak súrolva, hozzáérintve hogy ne dörzsölje a bőrét, észre sem vette.

Ha nem jön ki magától már, és nem tud tőle szopni vagy aludni, én csak akkor szívtam le neki.

2010. szept. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Sajnos doki lett belőle, mert lázas lett a drágám!
2010. okt. 5. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!