Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves gyerek ha mérges lesz...

1 éves gyerek ha mérges lesz elkezd sikítani bevörösödik és harap. Ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hagyjam figyelmen kívűl, szóljak rá? 1 evesen mivel teszem a legtöbbet? Nem tudom miért ilyen ideges típus :(
2022. máj. 17. 07:28
 1/4 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem valahogy megkéne értetni vele hogy ez nem jó dolog amit csinál!:)

Illetve lehet hogy ez hülyén hangzik de olyat is hallottam már mikor egy gyerek magán kívül sír vagy hisztizik(nem próbáltam) hogy valami külső tényezővel kell kizökkenteni.

Pl.: egyik ismerősöm nem tudta megnyugtatni a lányát és elvitte zuhanyozni így a víz megnyugtatta, vagy hogy annyira sírt a gyerek és nem érdekelte mit mondanak neki, hogy felvette a tv-t hangosabbra vagy a rádiót (nem totál hangerőre) csak annyira hogy az erőteljesebb legyen és kizökkentse. Mint akit ketté vágtam egyszerre abba hagyta és másra figyelt.

Tehát én ezt az “ordítsd túl a gyereket” (nem szó szerint)

Illetve a testi kontaktus ölelés, simogatás.

Az a lényeg hogy ne a büntetés legyen a cél mert az csak ront a gyerek viselkedésen.

Vagy hogy elmondani neki hogy ez “fáj anyának és sírni fog” stb.

2022. máj. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Sajnos még olyan pici, hogy úgysem érti meg, ha mondod neki, hogy nem szabad. Persze ettől függetlenül mondhatod neki, ártani nem árt. Inkább olyankor vedd az öledbe, próbáld megnyugtatni. Kb ennyi idősen volt egy rövid időszak a kisfiamnál, amikor harapott, de ő játszásból. Én is raszóltam, de csak kinevetett, mert azt hitte, ez a játszás része. Szerencsére magától abbahagyta. Próbálj sokat lenni, játszani, foglalkozni vele, érezze a közelségéd főleg ha szüksége van rád.
2022. máj. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Figyelem elterelés a leghatásosabb módszer. Ilyenkor mutatni kell neki valami nagyon èrdekes tárgyat, játékot. Persze el kell neki mondani, hogy nem szabad harapni, mert fáj neked. 1 évesen már megértenek ezt-azt.
2022. máj. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen pici korban nálunk az vált be, ha leguggoltam hozzá, felelmeltem a mutatóujjamat és halkan azt mondtam: "pszt! Hallgasd csak? Te is hallod? Mi lehet ez?" Ha szerencséd van, akkor hallhattok madárcsiripelést, motorbúgast, autót, valami háztartási gépet, amit aztán meg lehet keresni. Ha síri kuss van, akkor azt szoktam mondani, hogy "hm elment, nézzünk ki az ablakon, hogy mi lehetett az"
2022. máj. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!