Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő alatt lehet egy...

Mennyi idő alatt lehet egy babát mentálisan tönkretenni?

Figyelt kérdés
Múlthéten egyedül voltam itthon a 8 hónapos fiammal, és véletlenül bealudtam lent a tévé előtt. Neki a felső szinten van a szobája, közvetlen a mienk mellett. Lentről viszont már nem is nagyon hallani a sírását. Valamikor reggel 4 fele riadtam fel, kapásból benéztem hozzá, aludt, de látszott rajta hogy sírhatott mert pirosak voltak kicsit a szemhéjai. Ma olvasgattam ezt a kategóriát, keresetm hasonló eseteket. Több olyan kérdés is volt, ami valami ehhez hasonló esetet ír le, és elég sok olyan válasz érkezett rájuk, hogy egy ilyen eset után a baba teljesen elveszti a bizalmát a szülőben, mentálisan tönkremegy mert nem számíthat senkire, pszichopata lesz felnőtt korára emiatt, stb. Ez tényleg bekövetkezik már 1 ilyen alkalomtól? Minden ilyen válasznak 70+%-os értékelése volt, szóval nem trollkodásból írták és sokan egyet értettek vele. Vagy ehhez azért több idő kell?

2022. máj. 12. 14:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

Linkelj már be kérlek egy ilyen kérdést, amire sok ilyen válasz érkezett.


Másrészről én inkább azon aggódnék, hogy hosszú távon te milyen hatással lehetsz arra a gyerekre...

2022. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Rendszeresen nézem ezt a kategóriát, de sehol se láttam olyan választ felpontozva, ahol "1 alkalom után is pszichopata lehet a gyerek".
2022. máj. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem egy baba sem ment tönkre mentálisan, mert nem keltél fel rögtön a sírására.
2022. máj. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
85%
LoL
2022. máj. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
ez az egész “elveszti a bizalmát” és “szociopata/pszichopata lesz” dolog f@szság.
2022. máj. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Próbálj egy kicsit gondolkozni. Van olyan ember aki pszichopata, de az csak akkor derül ki ha már felnőtt, vagy kamasz. Azt senki nem fogja tudni hagyták-e sírni babaként. De ha esetleg tudják akkor sem biztos, hogy, attól lett pszichopata. Ezeket a dolgokat nem lehet mérni. És éppen ezért ilyen felmérés nincs is. Ha ez megnyugtat én a fél fülemre süket vagyok, így ha alvás közben ráfekszek a jó fülemre nem hallok semmit. Ha sírt a babám volt olyan, hogy meg sem hallottam és nem tűnik mentálisan sérültnek ettől, már óvodás.
2022. máj. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
Te sosem sírtál még életedben?! Ha igen, hány embert öltel meg eddig?! Vagy milyen mentalis betegséged van?! 🤦‍♀️
2022. máj. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A pszichopatásat most nem találom. De itt van pl. ez: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..

"hiába kér segítséget tőletek, nem kapja meg, ezért feladja és a kommunikáció a mélyben megsérül."

"Megrendül az ősbizalom és ez később komoly kihatással lesz egész életére."

"Ez hatalmas bizalomvesztés,nagyon nem jó irány."

A pszichopatás válasz valami olyasmi kérdésre érkezett, hogy a nagyszülőknél hagyta valaki a gyerekét. Ő folyamatosan akaratos volt, sírt, a nagyszülők ezzel nem foglalkoztak, nem adták meg neki amit akart. A szülei másnap észrevették hogy már nem üvölt a gyerek mindenért, nem akaratos, nincsenek hisztirohamjai, és kiderült hogy előző napon a nagyszülei így bántak vele. Erre a kérdésre minden második válasz az volt, hogy "a nagyszülők tönkretették", "kiölték belőle az érzelmeket ezért nem akar most semmit se", "pszichopata lett a lányodból, köszönd meg a szüleidnek", stb. Hétfőn olvasgattam a kérdéseket, akkor találtam ezeket. Majd ha lesz időm, akkor megint átfutom őket és belinkelem azt is ide.

2022. máj. 12. 14:40
 9/17 A kérdező kommentje:
Ne értsetek félre, nem gondolom hogy egy ilyen alkalom nagy hatással lesz rá. Csak meglepődtem, hogy itt milyen sok ilyen válasz szokott érkezni.
2022. máj. 12. 14:43
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
Hatalmas a különbség az egyszeri eset (vagy néha-néha) között, és aközött hogy ez rendszeres-e. Amit linkeltél, az "nevelési módszer", tehát ott a sok alkalomra vonatkoztak a válaszok.
2022. máj. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!