Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktatnád vissza a mese...

Hogy szoktatnád vissza a mese nélküli evéshez a gyereked?

Figyelt kérdés
Sajnos születése óta etetési nehézsegeink vannak. Egészségügyileg nincsen baj, most fogunk felmérésre menni szakszolgálathoz. Kb 8 hós kora óta engedem, hogy nézzen addig mesét tvn amíg eszik, különben az istenért nem kapja be a falatot. Így hízott viszonylag normálisan, de ha nincs mese, semmit nem hajlandó megenni egész nap!! Ez az eredményezte hogy 1 hét alatt fél kgt fogyott. Nem tudom mi tévő legyek… várjam meg a felmérést hátha kapunk valami terápiát tornát?

2022. máj. 22. 12:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Drasztikusan. Nincs tévé kész. Ha volt miből fél kilót fogynia, akkor nem is lehet olyan vékony.

Egyébként meg engedd el. Úgy lehet evészavaros gyereket nevelni, ha folyton piszkálod. Majd valószínűleg kamaszként megjön az étvágya. Inkább legyen vékony, mint azon kelljen szorongani, hogy fogynia kell.

Lányom fényevő. Statisztika szerint alultáplált. Egyébként meg makkegészséges. És ez a lényeg.

2022. máj. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem kapcsolod be a mesét. Ennyi q titok. Eszik, ha éhes.
2022. máj. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát azért annyira nincs miből fogynia. 7,5 kg 13 hós
2022. máj. 22. 12:51
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
Én is így etettem lányom. Telefonon hey kids gyerekdalok. 22 hónapos volt amikor azt mondtam neki, hogy elromlott a telefon el kell vinni a bácsihoz megcsináltatni. Egy hétig még kereste, most már eszik nélküle. 13 hónaposan még szerintem belefér a mesenézés. De ha nem szeretnéd, akkor csak drasztikusan lehet. Nincs és kész.
2022. máj. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%
Sehogy,nem érdekel hogy csak így eszik,én is így ettem mégis tudtam tv nélkül enni oviban,suliban. Inkább így egyen mint ne egyen.
2022. máj. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%
A 7 évesem még mindig így eszik. Szörnyű. Egy évesen ő is 7.6 kg volt. Teljesen megértem, hogy miért szoktattad rá. És azt is, hogy miért akarod leszoktatni. Sajnos tanácsot nem tudok adni, csak együttérezni tudok. Amúgy az én lányom most 16 kg. Szerintem semmivel sem fejlődött volna rosszabbul mese nélkül, hiszen így is nagyon nehezen gyarapszik. Tök fölösleges volt elrontani.
2022. máj. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%

Mi is hasonló gondokkal küzdöttünk. Próbáltuk fokozatosan, próbáltuk drasztikusan elvenni a mesét, de nem ment.

Mi 4 napig húztuk mese nélkül az éheztetést, nem érte meg. 4 napig SEMMIT, azaz semmit nem evett a gyerek. Napi 3 dl tejet ivott meg és ennyi. Fáradt volt, rossz kedvű és fogyott. Mi nem mertünk tovább kísérletezni. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy tényleg léteznek olyan gyerekek, akik megterített asztal mellett is képesek lennének éhen halni.

Nálunk 2,5 évesen került bölcsibe, ott történt áttörés. Ott nem kaptak mesét a kajáláshoz, így az elején nem is evett, de amikor látta, hogy a csoporttársai esznek, egy idő után ő is csatlakozott hozzájuk. Egyik nap úgy hoztam haza a bölcsiből, hogy a vacsorához már nem kérte a mesét. Egyik pillanatról a másikra "tette le" és azóta sem kéri.

Most 3,5 éves, 13 kg. Nem hiszem, hogy bármikor is jó evő lesz, de attól biztos nem fog jó irányba változni az étvágya, mert csesztetem.

2022. máj. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
30%
Ezért írtam én is így ettem,de oviban megtanultam anélkül enni. Korosztályom tv-n nőtt fel és élünk 🤷‍♀️
2022. máj. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#7 válaszoló vagyok. Tényleg nem kötekedésből, de kíváncsi lennék a lepontozók ötletére, ők hogyan oldanák meg ezt az esetet, mert nálunk se a gyerekorvos, se a védőnő, de még az evésterapeuta sem tudta rávenni a gyereket az evésre.

Kérem a csodamódszert!

(mindezek mellett aláírom, hogy mesenézés mellett eteni nem jó, sőt, életem eddigi legnagyobb hibája és akit csak lehet, próbálom lebeszélni róla)

2022. máj. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

9!


Hacsak q gyerek nem autista vagy fogyatékos, enni fog, ha éhes. Nem kell ehhez tv. Egészen biztosan más is lemezt nálatok, nem csak a tej.

2022. máj. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!