Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babánál mikortól...

Anyatejes babánál mikortól SZÜKSÉGES már 2. étkezését kiváltani? 7 hósan korai?

Figyelt kérdés
2010. szept. 18. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Amikor a babád megérik hozzá, ő fogja eldönteni, mikor esedékes... Az enyémnél csupán 10 hónapos korára sikerült az elsőt kiváltani. Addig is kapott mindennap 3x szilárd ételt, de soha nem evett meg egész adagot.. Én 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, eleinte döcögősen ment, de mivel volt elég tejem, szépen gyarapodott,kiegyensúlyozott volt a lányom,nem csináltam belőle ügyet.. Ha a babád igényeit figyeled, nem fogsz nagyot tévedni biztosan :)))
2010. szept. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Akár egy éves korig is elhúzódhat a hozzátáplálás, ami az anyatej MELLETTI kóstolgatást jelenti. Egy éves kor után már ajánlatos kiváltni a szopikat (reggel/este maradhat).


De akár 4 hónaposan is lehet már a 10órai gyümi és 5 hónaposan az ebéd főzelék.


Hagyatkozz a babád igényeire.

2010. szept. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

mi most vagyunk 8 hósak, és tegnap óta nem kér cicit délben, csak kajcsit. ezt egy hete kezdtem el. a többi étkezés mind anyatej.

amúgy 8 hósan 2 étkezés kell már, 10 hósan 3 étkezés, és ebben a korban kiváltható (ez azoknál van, akik inkább a szoptatást helyezik még mindig előtérbe a hozzátáplásá helyett, én is ezek közé tartozom:))

2010. szept. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

NEM SZÜKSÉGES

Lányom:

6-8 hó 1x ebéd

8-10 hó 2x ebéd, uzsonna

10-12 hó 3x ebéd, uzsi, reggeli

1 éves kora után (máig)4x eszik, hozzjött a vacsora


1 éves koráig négyszer cicizett, azóta (most másfél) háromszor.

A déli(kaja utáni) cicizés 7 hónaposan maradt el.


Én hozzátápláltam, nem az elválasztás volt a célom.

2010. szept. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Olyan nincs, hogy szükséges. Ha te úgy érzed, hogy ideje már kiváltani, na és persze már a babád is érett rá, akkor ki lehet nyugodtan. Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Most biztos meg fogtok kövezni, de én azért azon a véleményen vagyok, hogy szép és jó dolog a szoptatás - én is szoptatom még a 11 hónapos lányomat reggel és este -, de szerintem nagyon sokszor túllihegik a témát. Pl. mikor azt hallom, hogy anyuka próbálja beszoktatni a bölcsibe a másfél éves lányát, mert vissza kell mennie dolgozni - megjegyzem, régóta tudja már, hogy így alakul majd -, és panaszkodik, hogy nem tudja, mi lesz velük, mert a kislány még napi hatszor szopizik, akkor fogom a fejem. Ezzel nemhogy használ a kicsinek, hanem sokkal inkább árt neki, mert így hirtelen éri szegénykét az elválasztás, míg ha szép fokozatosan elkezdte volna már időben, akkor semmi gond nem lenne. Bocsi, ez nem egészen ide tartozott, de már a könyökömön jön ki a maratoni szoptatás ajnározása, de persze mindenki maga dönt mit és hogyan csinál. Így kedves kérdező, te is. Ha még sokáig akarsz nap közben is szoptatni, akkor bőven ráérsz még, ha pedig nem, akkor lassan, fokozatosan el lehet kezdeni a második étkezés kiváltását is. Egy biztos, azt mindig szem előtt kell tartani, hogy a babának semmi hátránya ne származzon belőle, nem szabad erőltetni. Bocsi, hogy hosszúra sikeredett.
2010. szept. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi az elsőt váltottuk ki 8 hósan, a másodikat 10 hósan, a harmadikat 12 hósan.

Nincs ilyen, hogy szükséges, csak 6 hó felett jó ha már eszik mást is, mint anyatej (vitaminok + vas miatt).

2010. szept. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom most múlt el 7 hónapos, 6 hós korától tízóraizik gyümölcsöt, és két napja már az ebéd után sem kéri a cicit. Így megmarad a reggelire, uzsira és vacsira az anyatej. Szépen fejlődik, ráadásul simán bevág 1 üvegnek megfelelő kaját egyszerre. A tízórai kiváltása nekünk 3 hétbe került.

Szerintem nem korai. Próbálkozz, ha éhes marad adj neki tejet is.

2010. szept. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem, hogy azóta lakik jól az ebéddel, mióta husi is van benne!!!
2010. szept. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte válaszokat,azaz igazság,hogy imádja a főziket gyümiket husikat és ezért gondoltam hogy délután is ezt adni cici helyett.
2010. szept. 18. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!