Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy baba két-három éves...

Egy baba két-három éves korára nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb, magabiztosabb lesz akkor, ha sokat van kézben, de leginkább hord. Kendőben és érzi az anyját maga mellett?

Figyelt kérdés
2008. dec. 19. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

szia

nem biztos

az én manóm nyugodt-kiegyensúlyozott 1 éves baba.már pici kora óta megtanitottam egyedül játszani-most már persze beindult-fel-le a lépcsőn,de még most is van,h ül a szőnyegen-és elmolyol.nem kell mindig kézben lenni-a szeretet nem attól függ,sztem.-ez inkább majomszeretet-én úgy vélem....-most biztos lepontoznak..

természetesen,ha szükség van,mindig ott vagyok,számithat rám,bizalom van,de nem lóg rajtam.kivétel a szeparációs szorongás időszakát,mert az megint más eset.egy túl ragaszkodó kisgyerek még a közösséget is nehezebben szokja meg-bár azt hiszem ,inkább a mami engedi el nehezebben a gyerekét

2008. dec. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Első válaszoló! Kérlek írd meg, hogy hogyan tetted le a babát. Hagytad sírni, vagy hogyan? Mert nálunk állandó nyekergés van, és egy idő után már nem bírom tovább... Pedig sokat játszom vele a szőnyegen, de legtöbbször az sem jó neki. (5 hós)
2008. dec. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok! Bocsi, ugyan nem válaszoltam a kérdésre, de engem is érdekel! Ne pontozzatok le légyszi!
2008. dec. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Én mind a 4 gyerekem felvettem ha kérték,sokat hordtam kendőben őket amíg picik voltak,sokat voltak kézben,velünk aludtak.Kiegyensúlyozott,nem hisztis,érdeklődő,nyugodt gyerekek.Én hiszek abban,h a kérdésben leírt módon a gyerekek magabiztosabbak,nyugodtabbak,stb...lesznek,mert érzik a biztos "hátországot",ahonnan bátran elindulnak,és ahova visszatérhetnek.

És a közhiedelemmel ellentétben nem lesznek elkényeztetettek.:)

(Kérném aki nem próbálta,csak véleménye van a módszerről,ne pontozza le.:))

2009. szept. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem ez butaság!!!Ha állandóan ölbe van azzal csak azt lehet elérni hogy nem fogsz tudni semmit sem csinálni mert mindig kéreszkedni fog az öledbe!!!!Nekem ikreim vannak(3,5 hónaposak,fiú-lány)és a lányom általában a kis ágyban van és nézelődik a fiam meg ordít hogy vegyük fel,mert ő olyan kis duckó és mindenki őt piszkálta meg hordozta,és ez lett a vége!!!:(:((sajnos)
2009. szept. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok,


szerintem az van, hogy minden babának más a testkontaktus iránti igénye, van, amelyiknek alapból több kell, van amelyiknek kevesebb, és rugalmasan kell alkalmazkodni hozzájuk. Pl. a kislányom nagyon "csüngős", most 8 hónapos, és elkezdett mászni,amg nem tudott, állandóan foglalkozn i lkellett vele, sokat volt ölben, kézben stb. Na most ez egycsapásra megszűnt. Továbbra is nagyon anyás, de most akár 4o percet is elmászkál, elpakol magának. előtte jó, ha 4 percet elvolt.... tehát nem lett tőle magával mit kezdeni nem tudó baba, csak azért, mert amikor szüksége volt rám, kielégítettem az igényét.

2009. szept. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%

Akit érdekel a téma, a "kötődő nevelés",az olvassa el ezt:

[link]

2009. szept. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!