Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, mikor lettetek...

Anyukák, mikor lettetek magabiztosabbak?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 hónapos, első baba és nagyon bizonytalan vagyok. Sokszor nem tudom, hogy miért sír. Aggódom, hogy nem elég a tejem, hogy nem alszik eleget stb.

Ti mikorra éreztétek úgy, hogy belejöttetek?



2022. jún. 9. 05:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 4 hónapos korában. Hidd el van tejed. Ez egy régi mítosz, hogy sok tejnek kell lennie. Nem. A tej nagy része szoptatás közben termelődik. Most fog beállni nálatok, természetes, hogy lassan puhának, üresnek érzed. A baba pedig igény szerint alszik. Én is ezen stresszeltem állandóan. A következővel nem tenném. Egyszer 20 percet aludt, egyszer 3 órát. Nem a nagykönyv szerint kell aludniuk. Ha mindent megteszel (sötét, kellemes hőmérséklet, tiszta pelus, tele pocak) és nem alszik akkor erre van igénye. Az én fiam hetente váltogatta hol szeret aludni. Mindig rettegtem, hogy most akkor mi lesz, ha csak babakocsiban fog elaludni. Most szépen alszik az ágyikóban 8 hónaposan. Aztán lehet két hét múlva újra csatosban akar, nem tudom, de már nem is idegeskedek rajta. A lényeg, hogy nyugi, jó anya vagy, erős vagy és a legjobbat adod a babádnak, csak nagy levegőket kell néha venni! :)
2022. jún. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez az érzés a szülés pillanatában eljött.

Könnywbbségem, hogs van két nagyon kis tesóm, nekem iszonyú sokat kellett rájuk vigyáznom. Ott beletanulhattam rendesen

2022. jún. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
3.hónap után
2022. jún. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a kezdetektől elég magabiztos voltam, vagyok. Persze kérdések bennem is mindig felmerülnek, de olyankor utánaolvasok, kérdezek, de emiatt nem érzem magam bizonytalannak. Nem szoktam pánikolni sem stresszelni, a férjem szerint néha túl könnyelmű is vagyok. Kapok beszólásokat is rendesen, de sose veszem fel őket. Persze mindig elgondolkozom hogy igaza van e az illetőnek, hiszen a legjobbat akarom a babámnak. A sírásából mondjuk én sem tudom mi baja, mindig próbálkozom hogy épp mitől nyugszik meg. De összességében jó anyának érzem magam, magabiztosnak és határozottnak.
2022. jún. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
9%
Sosem értettem ezt a sok aggódást. Jajj mi lesz ha majd életben kell tartanom egy kisbabát, jajj mi lesz ha nem tudok vele mit kezdeni, jajj már előre félek mit kell csinálni, nehogy ártsak neki, jajj nem merem megfogni olyan pici. Csak a nyávogás, stresszelés megy mindenen. Nőjjetek már fel mielőtt gyereket vállaltok.
2022. jún. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
5. Nahát micsoda empatikus ember lehetsz. Te a gyerekednek is lekeversz egy pofont, ha elesik? Egy anyuk kis lelki támogatást kért, te meg így ideböfögsz. Hallgattál volna inkább!
2022. jún. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is meglepően magabiztosnak éreztem magam már a kórházban is. A szobatársam meg is kérdezte, hogy van-e már gyerekem, mert olyan határozottan és nyugodtan kezelem a lányom. Nem, ő volt az első baba, de mégis, valahogy olyan természetes volt, hogy gondoskodok róla, és hogy amikor sír, felveszem, megnézem a pelust, cicire teszem, figyelem mikor mire van szüksége. Nyilván a legelső napokban még eléggé bizonytalan voltam a köldökcsonk meg az öltöztetés meg a pelenkázás kérdéseiben, de pl a szoptatás kapcsán már szülés előtt rengeteget olvastam, beléptem fb-csoportokba (ajánlom egyébként a szoptatási tanácsadás kérdezz-felelek c. fb csoportot, nagyon sok hasznos történet és infó van ott), ha kérdésem volt vagy valamiben nem voltam biztos, utánanéztem, a többi meg jött a gyakorlattal.

Azt, hogy miért sír a gyerekem, sosem tudtam, mindenki mondja, hogy hát idővel az anyuka meg tudja különböztetni csak a hang alapján, hogy most éhes vagy fáradt vagy pelus-baja van, hát nekem ez sosem ment. Szerencsére (vagy mert nem hagytam neki időt sírni soha) nem volt sírós típus, de így nem is tudtam megtanulni, hogy mikor miért sír. Amikor láttam rajta, hogy valami nem tetszik neki, egyből néztem, ringattam, megöleltem, cicire tettem, stb, és hamar meg is nyugodott mindig.


Az aggodalom nem segít semmit, nyilván fontos törődni a gyerek igényeivel, de az aggódás nem javít a helyzeten. Bízz a gyerekben, hogy jelzi, ha valami gond van, és bízz magadban, hogy te vagy a saját babád legjobb anyukája, meg fogod tudni oldani a problémáit.

Amúgy a szoptatásnál az igény szerintiség nagyon sokat segít a tejtermelésen és a baba jóllakottság-érzésén, az alvás meg olyan, hogy kinek mennyi igénye van, egy pár hónapos kisbaba még nem fogja azt csinálni, mint a két-három évesek, hogy csakazértis húzzák az időt, pedig már ragad le a szeme.

2022. jún. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem izgultam túlzottan már az elején se, bár abban benne volt, hogy nem is igazán tudtam mit csinálok a kötelezőkön felül. Annyi információval árasztottak el mindenhonnan, hogy már a terhesség vége felé besokalltam és úgy voltam vele majd menetközben rájövök. Sose próbáltam ennyire ösztönből cselekedni egy számomra teljesen új dolog kapcsán, de nekem bejött, hiába riogattak is, hogy ez így biztos nem jó. Én meg hirtelen megértettem, hogy mire érti a többi anya, amikor azt mondják, hogy kussmár, én gyerekem, hát LÁTOM, mi az igénye. És tényleg így van, 100%ig engem igazolt az idő. Ez meg a maradék kétségeimet is eloszlatta, és biztos lettem benne, hogy jól csinálom. Következő gyereknél már szerintem ennyire se leszek bizonytalan, csak hagyom dolgozni az ösztönöket megint.
2022. jún. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. :)
2022. jún. 9. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!