Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos baba fél járni?

15 hónapos baba fél járni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kislányom 15hónapos 36+4 napra született, szépen fejlődött és fejlődik 1 évesen pár lépést is megtett önállóan, aztán volt egy balesetünk, nekiesett az ajtónak kihasadt a szája utána persze a seggébe voltam fogtam a kezét mindig azóta nem akar egyedül menni :( az ágyon feláll egyedül (nem kapaszkodik) és lépked is egyedül de ha leteszem a földre és nem fogom a kezét mintha lefagyna ha pl elveszíti az egyensúlyát (egyhelyben állva) remeg :( ha megyünk sétálni is akkor is szépen megy de csak ha fogom a kezét vagy érzi, hogy fogom a felsőjét (biztonságba érzi magát) más anyuka járt már így? Orvossal nem konzultáltam még... rokonok szerint semmi gond csak bátortalan, de sokan megszólnak hogy 15hónapos a gyerek és már járnia kellene biztos valami gond van :(
2022. jún. 9. 19:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Inkább azért kellene megszólni, hogy járatod.

Azért nem megy egyedül.

2022. jún. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Minden gyerek így tanul meg járni. 18 hónapos koráig kell, hogy megtanulja. Ne siettesd, minden baba esik össze-vissza.
2022. jún. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Egyrészt az ágyon ne járkáljon a gyerek, mert abból előbb-utóbb hatalmas esés lesz.

Másrészt ha mindig fogod a kezét sosem fog megtanulni magabiztosan járni. Kisebb-nagyobb balesetek előfordulhatnak, de nekem ez tök fura, hogy a földön nem mered elengedni, az ágyon meg igen, ahonnan sokkal nagyobbat eshet.

2022. jún. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Első válaszoló mit csinálhatnék másképp? Próbáltam játékokkal csalogatni telefonnal semmi sem érdekli, ha megy a zene táncol mindenre figyel csak épp arra nem,hogy elinduljon :( ha csend van néz rám és nyul a kezem után 😐 első baba féltem (túlságosan is) ha esik, rosszul esik most is sétál melettem az ágyon egyik végéből a másikba és nem értem a földön miért nem
2022. jún. 9. 19:19
 5/13 A kérdező kommentje:
Az ágyunk alacsony, fel le tud mászni róla és a szélén leül (az egyik oldalt fal van)
2022. jún. 9. 19:22
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

"mit csinálhatnék másképp?"

Kaptál választ. Ne sétálj vele, akármilyen bambi szemekkel is néz.

Neki ártasz vele, ezt kéne felfogni. Minden sétáltatás hátráltatja az önálló elindulásban.

2022. jún. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Ne sétáljon az ágyon, nemcsak mert veszélyes a szintkülönbség miatt, hanem mert puha alapon nem tanul meg jól járni, a padlón így nem csoda, ha bizonytalan. Illetve ne állva tedd le, hanem hagyd, hogy olyan pózban érjen földet, amikor leteszed, ahogy neki kényelmes/természetes, pl. térdelve, ülve, négykézláb, és abból ő maga próbáljon felállni - ha akar és eléggé magabiztosnak érzi magát. Ne erőltesd, ne jártasd. A három hónappal ezelőtti balesetet ő már egész biztosan elfelejtette, ennek semmi köze a dologhoz, egyszerűen türelmesen ki kell várni, aki meg beszól, azt ignorálni. Nem az idegeneknek tanul a gyereked járni.
2022. jún. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Eddig szinte minden próbánál véres balesetünk volt és szörnyű volt látni,de mindenképp hagyni fogom akkor :)
2022. jún. 9. 19:43
 9/13 anonim ***** válasza:
61%
Véres baleset? Nektek valamiyen késekkel kirakott nappalitok van? Azért nem árt bababaráttá tenni a lakást, élvédö, stb.
2022. jún. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lanyom pont igy volt. 16 honaposan tanult meg önalloan jarni. Egy nap el döntöttem akarmilyen hiszti van ha kint vagyunk ha bent NEM FOGOM A KEZET. Sirt, huzott, de nem engedtem a sirasnak. Egy nap el telt igy sirva nyögdecselve kez fogas nelkül. Masnaptol önalloan jar egyedül. Ne fogd a kezet egy percre sem es el indul.
2022. jún. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!