Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire lehet rendszer egy 3...

Mennyire lehet rendszer egy 3 hetes baba életében?

Figyelt kérdés
A nappalok nagyjából hasonlóak, azt jobban tudom tartani, igyekszem 2 óránként etetni, közben ha felébred, elbeszélgetek vele, néha kis vidám közben, néha nyűgös, de elvagyunk. Délután 5 körül viszem sétálni, 7-kor fürdetünk, és innentől teljesen kiszámíthatatlan az este. Van hogy simán elalszik, és csak 3 óránként kel éjszaka szopizni, utána simán visszaalszik. Van hogy nem akar elaludni 11-ig, van hogy óránként kel egész éjszaka. Van hogy nyugisan alszik tovább, ha leteszem a kiságyba, de már közöttünk is aludt, mert volt, amikor nem tudtam máshogy megnyugtatni. Szóval minden éjszakánk más és más. Ez normális ilyen pici korban vagy én rontok el valamit? Sokan mondják nekik már ilyenkor jól aludt éjszaka a pici, ez babafüggő lenne?
2022. jún. 14. 05:25
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem is értem miért akarsz rendszert?Ehhez jobb ha hozzászoksz!Persze hogy minden nap más.Függ attol is,hogy milyen idő van.A lányom elmult két éve,van mikor elalszik 9 kor,mint akit leütöttek,van mikor este tíz után.Attol függ mint csinálunk aznap.Nem lehet minden nap ugyanaz és ez nem is baj.Nem robotok vagyunk.
2022. jún. 14. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Semennyire sincs benne rendszer. Hónapokig is eltart(hat), mire megszokja az éjszaka-nappal váltakozását. Az időpontok (kelés, fekvés, evés) is sokáig nagyon változóak lehetnek, a lényeg csak a sorrendiség, hogy az esti rutin mindig ugyanúgy zajoljon. Szerintem tök jól teszed, hogy a baba igényéhez igazítod az alvást, jobbat nem tudsz tenni. Hidd el, idővel meghálálja :) Abszolút babafüggő, hogy jól alszik-e vagy sem. Nekem az egyik 4,5 hós koráig 5-7 órákat aludt, utána 2,5 éves koráig 6-12x kelt éjjelente, a kisebbik kb. 8 hós koráig 5-7x kelt, azóta max 1-2x (1,5 éves múlt). Kitartást!
2022. jún. 14. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
3 hetes, mit vársz tőle? A lányom 2 éves koráig negyven percenként kelt éjszaka. Orvos szerint csupán ilyen. Akkor ő biztosan nem normál gyerek. 9 hónapig benned fejlődött, csak téged ismer jelenleg a legjobban idekint. A meleg jó kis burokból egy hideg kiságy várja....stb.
2022. jún. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Semennyire. Az én kisfiam 6 hónapos volt, mire meglett egy viszonylag allandó napirend.
2022. jún. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

A fiam 4 hetes. Eleinte nálunk is totál kiszámíthatatlanok voltak az éjszakák. Volt, hogy hajnali 3-tól fél 5-ig fent volt.

Most (lekopogom) egész jól beállt egy rendszer. Elalszik 9 körül, felkel fél 1-1 körül, utána fél 4-4 körül. Ez most majdnem 2 hete így van.

Nálunk minden este ugyanúgy néz ki, max fél órás csúszással. Fürdés, kicsi kenegetés, cirógatás, aztán vacsi. És este mindig be van sötétítve a szobájában, és már nem jövünk ki vele, nincs mászkálás. Ezt az első naptól kezdve így csináljuk. Most vagy megtanulta, vagy szimplán mázlink van vele. :D

Félreértés ne essék, így is van, hogy 1 óra alatt alszik el este. De nem hozzuk ki, nem kapcsolunk villanyt. Mesélni szoktam neki, beszélek vele halkan, aztán amikor már nagyon ásít, letesszük az ágyba. Onnantól simogatjuk, ha kiesik a cumi, visszaadjuk. Szóval ott vagyunk vele, de nem vesszük ki, csak ha sír. Akkor megnyugtatjuk, és visszatesszük. Már egész jól megy neki ez az elalvás. Eleinte mindig rajtunk aludt el, de mostanában sokat fészkelődik, neki se kényelmes már.

2022. jún. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Kislányom 5 hetes,most látok valami rendszert,pár napja,ami mindkettőnknek jó

Igaz sajnos tápszeres,de leirom a napunkat

Fél 9 kor kel reggel,majd peluscsere,tápszer,nézelődik kicsit,majd 10-től fél 11-ig alszik

Peluscsere,nézelődés, 12 körül megint álmosodik,fél 1 kor tápszert kap,majd elalszik

4 kor felkel,peluscsere,tápszer,kimegyünk sétálni

Babakocsiba megint szunyizik egyet,olyan 6körül megint tápszert kap

Általában kint vagyunk 7-fél 8ig

Van egy 2.5éves kislányom is,felügyelni kell

Fél 8,vagy ha 8kor bejövünk,a nagyot megfürdeti az apja,én a kicsit

És fél kor tápszer,és alvás

Hajnali fél 2kor kel,majd utána fél 6...

És minden kezdődik előről


Korainak tartom a 7órai fürdetést

Tudom,hogy kicsi még,de próbáljátok ki,ha késöbb fürdetitek

Nem mindig lesz pici

2022. jún. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Úgy látom, akinél van egy kis rendszer, az szépen le is lett pontozva. :/

Egyébként nap közben nincs ennyire fix rendszer, mert nyilván az embernek vannak programjai, ami befolyásolja a nap alakulását. Ami fix, hogy általában felkel, eszik, játszunk/nézelődik, aztán alszik. És ez megy szépen sorban.

Közben elmegyünk sétálni, ha olyan az idő, vagy reggel van, hogy visszük a nagyot suliba, vagy pl. A héten megyünk védőnőhöz, meg gyerekorvoshoz is. Ezek mind befolyásolják a nap alakulását.

2022. jún. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!