Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért hisztizik a babám...

Miért hisztizik a babám szoptatás közben?

Figyelt kérdés

4 hetes a babám, tudom ilyenkor még nem tudnak hisztizni, jobb híján használtam ezt a kifejezést arra, amit mostanában csinál. Eddig rendben ment a szoptatás, általában bealudt szépen evés után. Kb 3-4 napja viszont eszik 5-10 percet elég mohón, aztán kiköpi, elkezd tekeregni, markolászik (elég fájdalmasan), rúg, löki ki magát a kezemből, közben kéri vissza a cicit, de ha ráteszem, újra kiköpi. Ez szokott menni legalább fél-háromnegyed órán át, aztán általában bealszik.

Kicsit hasfájós, szokott kapni Espumisan cseppet, de eddig nem így viselkedett, mikor a hasa fájt. Amúgy napközben semmi baja, vidáman nézelődik, nem sírós szerencsére, csak már majdnem minden evés közben ez megy.

Miért csinálhatja ezt? Van valakinek ötlete?


2022. jún. 21. 07:37
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Szerintem normál mennyiségű a tej, kb 1 hete beállt, már ritkán érzem hogy feszülne és nem is folyik már. Büfizni viszont nehezen tud, pedig mindig próbálkozom vele evés közben is. Leginkább csak akkor megy, ha kapott Espumisan cseppet. Valószínű a hasa miatt lehet tényleg, csak nem értem miért evés közben jön pont elő. Remélem hamar túl leszünk ezen, mert így elég szenvedős a szoptatás mindenkettőnknek. :(
2022. jún. 21. 12:56
 12/14 anonim ***** válasza:
61%
Az erős tejleadó reflexhez nem kell a mellnek feszülni. Elég ha több helyen belespriccel a szájába és ez zavarja. Nekem is ez volt és nem feszült a mellem, a tejem sem folyt. Ja és nálunk az előírt espumisan adag csak rontott rajta. Elég volt neki 2 étkezés között 2 csepp.
2022. jún. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez van kérdező. Szinte minden etetésnél ez megy, kivéve éjszaka, akkor eszik szépen és el is alszik. :( én is arra gondoltam, hogy belespriccel a tej a szájába, de ha át teszem a másik mellemre, ami gyengébb, akkor is ugyanezt csinálja, szóval tanácstalan vagyok.
2022. jún. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
55%
Lehet hogy h*lye ötlet, de mi lenne ha megpróbálnál egy etetést cumisüvegből, amiből kevésbé jön? Ha akkor is ezt csinálná, valószínű a hasa fáj, beindul a bélmozgás, (ahogy egy korábbi válaszoló írta) , ha viszont nem, akkor erős a tejleadó reflex és lehet ez zavarja. Csak egy ötlet :)
2022. jún. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!