Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fiam 17 hós lesz 1 hét...

Poci-maci kérdése:

A fiam 17 hós lesz 1 hét múlva! Miért nem akar magától elindulni?

Figyelt kérdés

Sajna még a jelét sem mutatja annak hogy magátol elindulna vagy csak felállna!

Már annyi anyukát megkérdeztem hogy neki mikor indult el a babája de az átlag 11-14hó volt!

A doktornőt is kérdeztem és azt mondta majd elindul!

Na de mégis mikor?

van itt még anyuka akinek még nem indult el a babája és hasonló korú?


2010. szept. 20. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Két 16 hónapos kisfiú ismerős is van a környezetemben, akik még nem tudnak járni. Az egyik már lépked kapaszkodva, a másik még csak most állt fel.

Mindkettő egészséges, csak ilyen lusti fajták :)

2010. szept. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem ijesztgetni szeretnélek, de nekem viszont olyan ismerősöm van, ahol volt probléma és tornázni is jártak a babával. Majdnem két éves volt, amikor elindult, most is sokkal kevesebbet bír a korosztályánál (7 éves). Szerintem, vidd el szakemberhez (dokitok tud adni beutalót gyógytornászhoz)
2010. szept. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha még fel sem áll a kisfiad, akkor mindenképpen ki kell vizsgálni! Ne hagyd magad az orvosnál, mindenképpen kérj beutolót neurológiára vagy hasonló helyre!!!! Minél hamarabb derül ki a "baj", annál jobban lehet kezelni!
2010. szept. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt csinálja mostanában hogy kéri a kezemet hogy sétáljunk vele!

kapaszkodva megy bútornál feláll!

de még a semmiből kapaszkodás nélkül nem akar felállni!

2010. szept. 20. 12:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Sztem nem lesz vele semmi gond. Gondolom még nem érzett rá arra a pillanatra, mozdulatra amikor egyedül elindulna. Lehet ő félősebb baba. Azért az jó jel, ha magától feláll és lépeget.
2010. szept. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszát nekem mindenkié hasznos volt megy a pontozás érte!!
2010. szept. 20. 12:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam most 18 hónapos és kb. másfél hete egyedül jár. Nálunk is hasonló volt a helyzet, de egyik pillanatról a másikra döntött úgy, hogy Ő már egyedül is képes járni. Szerintem ne izgulj, és ne erőltess semmit, hidd el ha eljön az ideje Ő is elindul majd... na akkor majd lehet szaladni utána.:))) Kitartás!

2010. szept. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszike utolsó így mostmár okés minden már azt hittem a gyerkőccel van a gond!!
2010. szept. 20. 12:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia!Ne aggódj a babák(kisgyerkőcök)általában 18 hónapos korukig elindulnak.Szerintem(főleg ha az orvos is azt mondta)a te gyerkőcödnek sincsen semmi baja.Talán óvatosabb az átlagnál.Az én kislányom is nagyon nehezen indult el(17 hónaposan).Azóta egyfolytában csak magy,meg sem áll.Egyik napról a másika indult el,most már napról-napra ügyesebb.Már én is idegeskedtem,engem is küldtek volna több helyre is itt az oldalon.Szerintem ne izgulj egyszer csak elindul egyedül is.Ha a 18 hónapot betöltötte és még nem megy önállóan akkor esetleg mutasd meg a háziorvonak,ő tudja merre vidd tovább.
2010. szept. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha az én gyerekem lenne, biztos elvinném kivizsgálásra. Ha nincs semmi baja akkor is, legalább megnyugodnék. Ha pedig valami van vele, időben tudnának segíteni.
2010. szept. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!