Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok hogy kinél hogyan...

Írnátok hogy kinél hogyan volt ez vagy ha még nincs túl rajta hogyan gondolja?

Figyelt kérdés
Van egy 1 évesem akivel össze vagyunk nőve nem nagyon volt még nélkülem huzamosabb ideig (max . fél óra a mamával).Azt hogy máshol aludjon még nem is próbáltam és egy darabig még nem is szeretnémmajd nagyobb korában.Egy csaj ezért lehurrogott ma hogy milyen rossz amit csinálok már rég szoktatnom kéne azt hogy külön legyen tőlem több időt és hogy néha a mamánál aludjon, mert később gond lesz ebből.De miért?Én úgy gondoltam majd csak akkor ha már meg tudom vele beszélni , hogy van-e kedve hozzá vagy nincs.Amig ilyen pici nem akarom hogy máshol aludjon.Rosszul látom a dolgot?
2010. szept. 20. 16:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Két és fél éves volt a lányom, amikor először nagyinál aludt. Viszont előttem már egész napokra elvitték (tehát délutáni alvás már jóval korábban volt), fél éves korától már néhány órákra ott hagytam. Eleinte apával, aztán nagyszülőkkel, aztán másokkal is, barátokkal. De ez babafüggő is, szerintem lehet látni, hogy mennyire bírja. Meg helyzetfüggő is, hogy kell-e otthagyni, mert máshogy nem tudsz valamit elintézni, vagy azért, mert kis szabadidőt szeretnél.


Szerintem ez anya-baba döntése. Én vágytam rá, hogy "lepasszolható" legyen a gyerekem, sőt most már mindkettő, de van aki érzelmileg nem szeretne elválni korán, azt is meg tudom érteni.

Második babámnál én is már sokkal lazább voltam, és sajnos a szükség is úgy hozta, hogy három hétig naponta 6 órát távol kellett lennem tőlük (amikor a pici 10 hónapos volt), mert kórházba jártam kezelésre. Úgyhogy kifejezetten jól jött, hogy "edzettek".

2010. szept. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
44%
nonszensz ez a csaj... miért aludna máshol? egy egy éves gyereknek otthon a helye az anyja mellett, ott van otthon, ott érzi magát biztonságban. még kicsi ahhoz hogy a mama "pótolja" az anyját egész éjjelre. van olyan baba aki még egy évesen felébred éjjelente. gondold már el milyen rossz lenne neki ha egy tök idegen helyen ébredne fel nem a megszokott ágyában és nem az anyja hanem a nagymama vagy akárki lenne ott... én nem hagynám senkire a gyereket éjszakára főleg nem míg ilyen pici.
2010. szept. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is elmúlt 2 a lányom, amikor először a nagyinál aludt. Semmi gond nem volt, jól érezte magát ,lefárasztották napközben, aludt mint a bunda. Mondjuk itthon is külön szobában, a saját ágyában alszik egészen pici kora óta. Talán ez is számít ilyenkor. Az viszont gyakrabban előfordult, hogy mi nem aludtunk itthon és a nagyi vagy a bébiszitter fektette le őt. A fiam 1 évesen fog először itthonról távol aludni, de a lányommal egy szobában, de külön ágyban, mert mi elutazunk külföldre, 5 éjszakát leszünk távol tőlük. Az szép próba lesz...
2010. szept. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 7 hónapos volt(már nem cicizett(tehát nem volt semmi akadálya)),hogy az anyukámnál aludjon.Előtte napközben már sokat volt nála(délutáni alvások,etetésekkel soha nem volt gond).Tehát úgy döntöttem megpróbáljuk.Apával elmentünk csavarogni,kikapcsolódni,és végre egy éjszaka ki tudtam magam aludni:)kicsit feltöltödtem:))telefon nálam volt hátha....de nem volt semmi:)és azóta sincs!holnap lesz 1 éves a kisfiam és imád a mamáéknál lenni!!(nem csak szórakozásból szoktam a mamára,papára hagyni,hanem mert hétvégente járok dolgozni is,gondoltam leirom mielőtt vki megkövezne:))

Na a másik,amiért elkezdtem korán a mamánál alvást, hogy van egy 10,5 éves unokahugim,és egy 3 éves unokaöcsim,és egyik sem hajlandó ott aludi SEHOL!!!!na és én ezt nem szeretném!!!!

Bocsi hogy hosszú lett:)

2010. szept. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgasd vissza az itt megjelent írásokat! Nagyon sokan panaszkodnak,hogy nincs semmi szabadidejük a gyerektől,mét két-három évesen sem.

Ha ennyire magadhoz szoktatod,akkor hiába magyarázol neki később,akkor is ragaszkodik hozzád!

Hagyd egyedül játszani ( tudjon fejlődni a kreativitása,legyen önálló),hagyd másokra napközben,de akár egy éjszakára is. Ez a babádnak is jobb lesz,és neked is.

Ha továbbra is ragaszkodsz ahhoz,hogy csak veled legyen állandóan,nehezn fog beilleszkedni az oviban,de lehet,hogy még az iskolába is.

Olvass után ,hogy mi a helyes,mert ez nem az! Inkább önzés a részedről. Nem gyereknek,hanem a tulajdonodnak tekinted a babádat! Igaz,hogy ez ma divat az anyukáknál!

Mi lesz vele,ha véletlenül beteg leszel? Erre is kell gondolnod.

2010. szept. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 8 hós volt mikor először aludt anyuéknál! Azt 9 hós mikor még egyszer!Két lagziba voltunk hivatalosak és azért aludt ott! Semmi gond nem volt vele egyszer sem! (még éjjel sem kelt fel egyszer sem, ami ritka)Én örülök hogy akkor rájuk bíztam! Mert így bármikor megtehetem! Most 13 hós! Egy egész napot is elvan bárkivel akit ismer!Persze ha én is ott vagyok akkor csak velem akkor mindent csinálni! De hát ez nem is baj! :) Azért nagyon hiányzott mikor nem volt velem! És a kiságya üres volt mikor hazaértünk! De tudtam hogy jó kezekben van! Mikor érte mentünk olyan nagyokat sikított és annyira örült, hogy majd nem elsírtam magam

A párnáját és ágyneműjét elvittük és minden olyan dolgot amivel aludni és játszani szokott! Szóval egy éjszakára utazó táskányi cuccot vittünk, de megérte! :)

2010. szept. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
*aztán * akar
2010. szept. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Oké utánanézek majd de az hogy önzés lenne a részemről azzal nem értek egyet,nekem még felkel éjjel a picim és tudom hogy szüksége van rám csak én tudom megnyugtatni még apuka sem.Ovival szerintem nem lesz baj mert arra figyelek hogy sokat legyen társaságban más gyermekek között.Itt ahol mi lakunk nagyon sok kisgyermek van úgyhogy sokat találkozik velük.
2010. szept. 20. 18:14
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Abból indulsz ki,hogy te mindig otthon lehetsz vele,de...

Arra még nem gondoltál esetleg,hogy mondjuk jövő héten sürgősséggel megoperálnak vakbélgyulladás miatt.Mennyivel könnyebb lenne ha a kicsid elmarad bárkivel,és legalább emiatt nem kell szorongással töltened a gyógyulási időt.

Ha nem marad el senkivel csak hozzád van szokva akkor ő otthon bőgne,te meg a kórházban....

Elégszer láttam ilyen eseteket,és az én kicsim is 7 hónapos volt amikor 10 napot kórházban töltöttem....

2010. szept. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Oké akkor majd elkezdem kicsit bővíteni a nélkülem mamánál töltött időt, de az ottalvást még tolom picit.:)
2010. szept. 20. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!