Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányon nov. -be lesz 2...

A kislányon nov. -be lesz 2 éves Nagyon nagy baj h nem alszik délután? Az utóbbi pár hétben ezt vette fel de viszont délelött 9-fél 10-kor ébred.

Figyelt kérdés
Képtelen vagyok elaltatni délután és fitt is.Azt ne irjátok h keltsem fel én ennek nem vagyok a hive mig nem muszáj.Csak viszont azt mondják h az idegrendszerének kellene a du-i alvás.
2010. szept. 20. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam szintén novemberben lesz 2 éves. pl: ma nem aludt semmit. reggel 3/4 8 kor kelt. ma fél 7 után aludt el.

Mikor alszik el este kislányod?

2010. szept. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
-hát pedig előbb utobb ezt a későn kelést is meg kell szakitanod ha jön az ovi. Ha majdmész dolgozni akkor csak fel kell keltened! Azért nem alszik mert későn kel. Vagy nincs elég lefárasztva. Bár ezek csak tippek...
2010. szept. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy este mikor alszik el. Mert ha ilyen későn kel és este korán alszik, akkor lehet, hogy simán megvan neki az egész napos alvásigénye, ezért nem fáradt délben. Az én fiam reggel 6-6.30 körül ébred és az elmúlt hónapban 2-3 alkalommal előfordult, hogy nem tudtam elaltatni délben, ha mégis sikerült 10 perc után ébren volt. Este viszont fél 8-kor már aludt. Amúgy 8 körül szokott. Nála a foga zavart be, mert látszott rajta délben is, hogy fáradt, de valahogy átesett a holtponton. Szóval ha a te babád nem látod fáradtnak, akkor valószínűleg ő "kiiktatta" magának a déli alvást és így emiatt nem fogja semmi károsodás érni, ne aggódj! Az is lehet, hogy átmeneti és vissza fog szokni. Az ovi még messze van, addig bármi megtörténhet... :)
2010. szept. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy ekkora gyermeknek kell a déli alvás. De ha már hetek óta nem alszik, akkor nem hiszem, hogy vissza fog szokni az alvásra. A szomszéd anyukák is így jártak, mint te. Nem akart aludni a gyerek, nem aludt. Engem meg irigyeltek, hogy alszanak a gyermekeim. 2 évesen még kell délben pihennie, mert sok neki az egész napos fent lét, főleg ha még játszóéren is van...

Próbáld visszaszoktatni, mert mindkettőtöknek jobb lenne!

Egyébként az én nagyobb fiam is sokáig alvó volt. De amikor közeledtünk a bölcsi kezdetéhez, akkor könnyen és gyorsan átszoktunk a korában keléshez.

2010. szept. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyunk 2 éves kisfiammal. Reggel fél 9 körül kel, és este 9 körül alszik el, délután max. heti-2 heti 1-szer, ha sikerül elaltatni. Mivel nálunk szűk 1.5 hónap múlva itt a kistesó, én bizony reggel felkeltem a jövőben, mert különben iszonyú nehéz lesz vele a következő időszak. Kíváncsi vagyok, bejön-e a dolog.
2010. szept. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is korai még elhagyni a délutáni alvást ennyi idős gyereknél. Menjél vele sétálni ,játszatok fogocskázzatok próbáld kifárasztani! Az én lányom nov 9-én lesz 2 ő igényli a délutáni alvást .
2010. szept. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Hidd el, be fog válni! Én észrevettem, hogy a gyermekeimnek mindig van olyan időszak, amikor megpróbálkozna azzal, hogy "nem alszok". Sokat harcoltam a fiammal, de nem engedtem neki, hogy ne aludjon. Azt mondtam, legalább feküdj le pihenni! Pár hét (1-3), s visszaszokott az alvásra, ma 4 éves, s még mindig alszik 1-2 órát.

Egyébként nálam is ez volt a legfőbb ok, hogy jött a tesó, s ha ő nem aludt volna, akkor egész nap nem lett volna egy perc nyugalom sem. Nekem megérte, mert most már jön a nagyfiam, hogy álmos vagyok!

2010. szept. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!