Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy mostanában...

Miért van az, hogy mostanában kitolódott a szobatisztaság?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a mai gyerekek 3 évesen de valamikor még idősebb korukban lesznek csak szobatiszták. Amikor én voltam gyerek anyum azt mondta pl egyik tesóm 1 évesen szobatiszta volt én másfél évesen. De max 2 éves korig a gyerekek általában szobatiszták voltak. Most miért nem?
2022. júl. 8. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
mert most már tudják a szülők és szerencsére az intézmények is, hogy ez fizikai és pszichikai érés kérdése, és nem érdemes siettetni, abból csak bajok lesznek. egy egyéves gyerek még nem tudja a záróizmait működtetni, akárki akármit mond. olyankor az van, hogy a szülő/gondozó olyankor viszi a wc-re, amikor pisilni/kakilni _szokott_, és addig ül ott, amíg valóban, "sikerül". de egy akkora kisgyerek még nem tudja direkt visszatartani, sem pedig szándékosan jelezni, hogy pisilnie/kakilnia kell.
2022. júl. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Egyértelműen a mai kényelmes pelenkak miatt... Nem hiszem hogy az elmúlt 50 évben megváltozott volna a gyerekek pszichés erettsege ilyen szinten.

Bár azt hozzáteszem, hogy régen sem lett minden gyerek 1,5-2 évesen szobatiszta, sőt az 50-60+-os korosztály nagyon rosszul emlékszik sok mindenre.

2022. júl. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért az idő is sok mindent megszépít és a leghisztériásabb,legsírósabb,leglassabban fejlődő gyerek is már mindent csinált egy éves korban,csak hogy biztos sz*r szülőnek érezd magad amiért a tiéd még csak 2-3 évesen tanul meg valamit.


-Kényelmesebbek a pelusok.Amikor én kicsi voltam pl akkor kezdett bejönni az eldobható pelenka addig a mosható pelenka volt az általános.Átszokott mindenki arra,most megint kezdenek pár éve vissza jönni a mosipelusok,mert drága és nagyon szennyező az eldobható.

-Kikopott az is,hogy vagy bilibe ülsz vagy nem állsz fel onnan ameddig bele nem megy valami.Az is,hogy elverlek ha össze pisilsz-kakilsz valamit pelus nélkül.Az is,hogy ha valami félre sikerül teli torokból üvöltenek a gyerekekkel..

-Tele vagyunk mindenféle bilivel,mini wc-vel,szűkítővel,magasítóval,régen csak simán feltettek minket a rendes wc-re,nem dekkoltak és mondókáztak velünk ott órákat mire kicsorog valami.Valaki mindet megveszi ahelyett hogy egyre helyezné a hangsúlyt.Megzavarja a gyerekeket,hogy pontosan hová is kellene mennie,ha mennie kell.És valaki kész cirkuszt csinál a pisilés köré holott ez egy teljesen természetes dolog.Ha látod a jeleit akkor kell menni,leülteted ahová szoktatni akarod és ha kijön akkor kijön,ha nem akkor felesleges ott egy egész show műsort elő adni a gyereknek,hogy hátha kicsúszik belőle közben,csak ahhoz szoktatod hogy az egy játék,és mindig várni fogja,hogy bohóckodj neki mellé.Ha nem csinálod húzódik az egész,mert a gyerek akkor is azt fogja várni,hogy te a mellé rendelt jó pofa dolgaidat akár hajnali háromkor add elő neki egy kis pisilésért.

-..az nem kellemes dolog,ha van közönség.azért is bújnak el egy idő után ha kakilnak,hogy ne lásd.privát dolog.

Kellemes körülményeket kell neki teremteni,valamelyik gyerek abszolút nem szereti,ha figyelnek rá amikor kakil vagy pisil.Zárd be az ajtót,ne álljatok ott árgus tekintettel,hogy most kakil-e épp vagy nem.ha pedig bili érdemes félre eső helyre tenni,és hagyni hogy had bontakozzon ki.(persze figyelemmel kísérni,de nem ott legyeskedni)

Egy 2-3 éves gyerek ha bilire vagy wc-re szokik (magasítóval) egyedül is tudja használni pisilésre,kakiláskor csak a fenék törlés a probléma többnyire.:x


Nem kell mindenből nagy ügyet csinálni.Figyelni kell,hogy a gyerkőc mikor érett meg rá (most ez ha tetszik valakinek ha nem inkább 2-3 éves kor körül van általában) és ha látod hogy elbújik amikor kakil,zavarja magán a pelenka,bejár a wc-re utánad és esetleg utánozni is próbál,vissza tartja a vizeletét vagy nincs is csak pár óránként neki akkor neki lehet ugrani a wc tréningnek.

2022. júl. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a szomszedom is ezt mondja, szobatiszta volt a fia 1 evesen. De o azt is melle teszi, hogy a bilire ultetve volt a kisagyhoz kotve. Igen, igy konnyu bilibe pisilni...
2022. júl. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom az okát, de azért az a véleményem, hogy ez a "nem érett még rá" hozzáállás is átesett a ló túloldalára. Azzal egyetértek, hogy nem kell erőltetni, nem 2 éves koráig kell mindenáron szobatisztának lennie, meg főleg ne ebben versenyeztessük a szomszéd gyerekkel. De azért az is túlzás, hogy sokan ma már úgy mennek oviba (családban is van ilyen), hogy egyáltalán nem is érdekli a téma, jó az a pelus. Amikor én voltam ovis, nálunk mindenki szobatiszta volt, és emlékszem a másik csoportban volt egy kislány, aki néhány havonta bepisilt, és őt csúfolták is a többiek. Akkoriban ez cikinek számított. Most nem értem, hogy nem az?
2022. júl. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%

Nem úgy megy az,hogy "jó az a pelus".Mindenkinek egyszerűbb,ha már nem kell venni és 2-3 óránként elszalad vele pisilni.Nem is kellemes azt mondani,hogy még 3 évesen nem szoba tiszta a gyerek.

De senki nem is akar belőle ügyet csinálni,mert az a gyerekeknek sem esik jól.Tudják nagyon is,hogy nem szabad bepisilni,de meg kell tanulni felismerni az ingert,időben jelezni és/vagy időben el is indulni a bilihez vagy wc-hez,aztán bele is kell találni sokszor úgy,hogy előtte még időbe telik leöltözni is.

Neked mint felnőttnek kifejlett és természetes dologként jelen lévő visszatartással ez nem nagy ügy.De annak aki tanulja,akinek addig a pontig nem kellett vissza tartani,annak nehéz.Már csak az ingerek felismerése is egy komoly mérföldkő,főleg ha játék vagy bármilyen izgalmas cselekvés közben IS képes ezt az ingert érezni és előbbre helyezni mint az éppen tőle fontosabbnak tűnő dolgokat.

2022. júl. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%

Én csak saját tapasztalatot tudok írni:


- első lányom másfél évesen napközben pikk-pakk szobatiszta lett, meg is lepődtem, hogy ennyire egyszerű. Volt egy bilije, arra ültettem, ha ment bele valami, örültünk, tapsoltunk, megdicsértem. Az éjszakai leszokásra se kellet sokat várni, egyik éjszaka felébredt és csak mondogatta, hogy pssss, pssss (ez akart az lenni, hogy pisilni kell, napközben mindig így jelzett). Bár volt alatta pelenka, felvettem, elvittem, pisilt, pelenka vissza. Pár éjszaka eljátszottuk ezt, majd vettem vízhatlan lepedőt, kipróbáltuk pelenka nélkül az éjszakákat. Nem mondom, hogy sosem volt baleset, de kifejezetten ritkán. Nála az okozott nagyobb gondot, hogy a biliről átszokjon a wc-re.


-második lányomnál próba szerencse alapon szintén megpróbáltam 1,5 évesen elkezdeni, főleg mivel pont nyár volt. A bilin elüldögélt, tetszett neki, de amúgy semmi. Nem is erőltettem, ott volt, bármikor ráülhetett. Sokszor jött velem, mikor én is mentem pisilni, hol ráült a bilire, jol nem, de kb 2,5-3 éves volt, mikor először belepisilt. Utána a pisivel már nem volt gond, simán adhattam. rá napközben bugyit, de még jó pár hónapig (lehet fél év is volt) kakiláshoz kérte a pelenkát. Meg éjszakára szintén pelenka volt neki. 3,5 évesen egyik este valahogy sikerült úgy elaludnunk, hogy elfelejtettük a pelust, bugyiban aludt és nem pisilt be. Onnantól kezdve jöhetett az éjszakai pelusmentesség. Most 4,5 éves, egy jó ideje már a wc-t használja, eleinte szűkítővel, de most már azt is kezdi teljesen elhagyni.


- a harmadik kislányom most 1,5 éves, eszembe se jutott nála megpróbálni, tanulva a másodikból, hogy nem mindenki ugyanakkor érik meg rá. De ő meg mivel a 4,5 évest gyakran kisérte wc-re (ha akarta a nagyobbik, ha nem) és sokat látta, hogy ő ott ücsörög a wc-n, mutatta, hogy ő is rá akar ülni. Elüldögél a szűkítőn percekig is akár, tetszik neki nagyon, még wc papírt is kér, ahogy a nagyobbiktól látta, de produkálni még nem sikerült semmit. Majd meglátjuk vele hogy alakul a későbbiekben.

2022. júl. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!