Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 evesen baj, hogy a kozeles...

2,5 evesen baj, hogy a kozeleseben sincs meg a szobatisztasagnak?

Figyelt kérdés

Vedono es anyosom is mar kb fel eve noszogat vele h nyomjam a bili dolgot es el is kezdtem de azota se leptunk elore, en ugy latom total eretlen meg erre… kakinal utanjelez h csereljunk pelust de ennyi. Hiaba hagyom pelenka nelkul inkabb mindenhova odapisil es nezi, max utana szol😅 pedig szeret ulni a wcn a szukitojen es pisilt js mar bele de csak ha epp akkor kell neki amikor raultetem magatol nem megy oda pisilni

Anyosom szet nyaggat ezzel

Tenyleg van okom aggodni?

Koraszulott es nala minden lassabban jon, nem is beszel meg, de minden elmutogat.


2021. júl. 19. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Egyáltalán nem vagytok még elkésve, a szobatisztaság egyik feltétele a gyerkőc motivációja, ha az nincs meg és éretlennek is látod, nem szabad erőltetni. Persze közben-közben lehet próbálkozni, de erőltetni semmiképp
2021. júl. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Az hogy anyósod nyaggat az ok nekik ez a mániájuk, de a védőnő aki tanulta vagy kellett volna neki, hogy érési folyamat tehát te cigánykereket is hányhatsz, de ha még nem érett rá csinálhatsz bármit. Az én fiam ápr volt 2 ő mondja hogy pisil, el fut elbújik közbe szól, hogy most megy kakilni, de ha kérdezem, hogy hozzam a bilit, kiabál, hogy nem kakilok bilibe😁😁.

Amúgy a 20 évem alatt sok gyereket láttam a bölcsibe, aki pénteken pelust használt rá sem ült sehova, hétfőn meg úgy hozták, hogy nem kért pelust otthon, és minden rendben volt. Ha a szülő kapta le, nem a gyerek mondta akkor meg ló füttyöt sem ért állandóan decsinált.

2021. júl. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
4%
Fiam 20 hónapos és már 90%-ban szobatiszta.
2021. júl. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

A szobatisztaság idegrendszeri érettségtől függ, minél jobban erőlteted, annál rosszabb. Feszült vagy te, ez átmegy a gyerekre, aki szintén stresszes lesz majd emiatt. Ha érett lesz rá, pár nap alatt lezajlik az egész, lányomnál két hét volt a teljes szobatisztaság, amikor már éjszaka sem kellett a pelenka. Szeptemberi születésű, júniusban hagyta el a pelust, szóval majdnem 3 évesen.

Sógoromék 1 éves kora óta nyaggatják a lányukat, már két éves, de sehol sem tart, csak megy a para, mert nem szobatiszta, decemberben oviba megy, de kisebb csoda kell, hogy addigra sikerüljön.


Nem kell mindig azzal foglalkozni, mit mond a másik. Bólogass, hogy igen, próbálkoztok, aztán le kell őket szarni jó magasról. Anyósod egyáltalán nem reális segítség, az ő emlékeit már megszépítette az idő, a védőnőd pedig egy szerencsétlen, akit időnként el kell tudni viselni. Van, aki 3 éves kora előtt, valaki az után lesz szobatiszta.

Ha még 3 és fél évesen is pelus kell nappalra, akkor érdemes felkeresni erre szakosodott segítséget, addig hagyd, hogy szépen kialakuljon. Neten sok infó van arról, miből lehet látni, hogy szobatiszta lesz egy gyerek, ajánlott azt elolvasni, hogy felismerd a jeleket.

2021. júl. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Enyém is 2.5 éves, bölcsis, de egyáltalán nem érdekli a téma, utána sem szól nekem. De pl folyékonyan beszél fél éve..Én nem stresszelek. Barátnőm gyereke egyidős enyémmel, ők is így állnak.
2021. júl. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10%
Tényleg eléggé le van maradva a fejlődésben, de ezzel nem tudsz mást csinálni, mint támogatni, hogy a saját ütemében haladjon. Előbb-utóbb odaértek. Anyósodat építsd le, semmi köze hozzá, a védőnő meg valószínűleg 50 éve tanulta a szakmát az erőltetős irányzat szerint... Kitartást!
2021. júl. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Nem baj, attól még biztos egy csodálatos kis emberke.
2021. júl. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A lányom 1,5 évesen szobatiszta volt és éjszakára a 2. szülinapja után nem sokkal hagytuk el a pelenkát.

Fiam elmúlt 3 mire nappalra elhagytuk és még így is volt baleset. Éjszakára, huh, azt hiszem volt már 4 éves is.


Nem egyformák. Sürgetni nem lehet. Legyen előtte a bili, ajánld fel, mint lehetőség, de semmiképp ne erőltesd.

Én pl. reggel ráültettem bilire, mielőtt felöltöztünk. Este lefekvés előtt is bilizett. Napközben néha, volt, hogy csak ráült, de semmi.

2021. júl. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!