Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos baba étvágytalan,...

7 hónapos baba étvágytalan, nehezen eszik hónapok óta, mit tegyek?

Figyelt kérdés
7 hónapos a kislányom. Tápszeres, 4 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást, ami 2 hónapig csak kóstolás szinten maradt. 6 hónapos volt amikor az ebédet ki tudtuk váltani főzelékkel, de azóta sem megy több. A gyümölcsöt nem fogadja el, sem a tejpépet reggelire és uzsira sem. Április óta a tápszer is nehezen megy, utóbbi másfél hónapban kevesebbet is eszik belőle. 7,5 kg jelenleg, hajnalban 60-90 mili tápszert eszik, reggelire 90-150 milit (ez 2 óra hossza mire bemegy), ebéd főzelék 180 gramm (1-1,5 óra), uzsi tápszer 90 mili (1,5-2 óra), vacsi tápszer 150-210 (2 óra) mili attól függ mennyire fáradt (javaslatra próbáltam rövidebb ideig etetni, majd hozzászokik h félórája van enni, harmad ennyit evett egy nap). Elvileg kilónként 100ml-t kellene ennie, de 630-720 mili egy napi kajája (pürével). Múlt hónapban 40 grammot gyarapodott összesen. Voltunk laborban minden rendben, gasztroenterológus azt mondta jó húsban van nem javasol semmit (magánrendelésen voltunk, a gyerek az első 3 hónapban havi 1 kilót gyarapodott, így jól néz ki nem vékony). Már mindent próbáltam, gyümölcsök, zöldségek bevezetve, de gyümölcsöt nem fogadja el sehogy, semmikor. És ez a hosszú evés sem értem miért van, ha ébredés után várok 1 órát akkor sem eszik gyorsabban, max kevesebbet mert a végére elfárad. Van valakinek hasonló problémája? Hogyan tudom elérni h gyümölcsöt egyen, vagy h ne 2 óra legyen egy etetés?

2022. júl. 13. 17:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Mért kéne egyen gyümit a fiam 3 elnúlt a nagy meg 20 nem szeretik a gyümölcsöt, jó lenne ha ennék, de nem szeretik.

Egyél te valamit amit nem szeretsz.

Mi az amit szeret azt add neki és abba keverj kis mennyiségbe más dolgot, hogy szokja.

2022. júl. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Gyümölcsöt meg kell próbálni keverni más étellel, amit szeret. Pl barackot összeturmixolni a csirkemellel vagy krumplipürével.

Hátha úgy megeszi.

A tápszert milyen cumiból kapja? Nem lehet, hogy túl lassú folyású?

2022. júl. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Tommee tippee 1-2 cumisüveget használunk, mást nem fogad el. Próbáltam már gyümit főzelékbe keverni úgy megette. De a fő probléma az evés mennyisége és időtartama.
2022. júl. 13. 20:03
 4/20 anonim válasza:
Én a cukira nagyobb lukat vágtam, hogy jobban jöjjön ki a sűrübb cucc rajta. Amúgy meg reggelire, uzsira háztartásikeksz lereszelve vagy bébi keksz bármilyem gyümölcs bele keverve...hátha jobban izlik neki?! Az enyém is csak így ette meg.
2022. júl. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
Nem cuki, cumi. Azt akartam írni :))))
2022. júl. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Darabos étkezés?

A fiam alig evett püréket, 8 hónapos koráig csak 1-2 kanál ezt azt evett, és köpte is ki. Utána megtanult ülni, elkezdtük a blwt, és gyakorlatilag bármit megeszik. Jó elég sokat ken szét magán, de olyan lelkesen eszik darabosat, hogy nem is darálunk már semmit neki, ügyesen rág (fogak nélkül is).

2022. júl. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
4-es vagyok és eszembe jutott,hogy kizárólag üveges bébi kajákat tóltam csak a gyereknem vagy 1 éves koráig. Azok jól elő vannak készítve, kornak megfelelőhónapos gyerekere szabva. Vannak gyülölcspépes kajáik. Azokat add! A müller,Dm-ben kapkatók nagyon jók.
2022. júl. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
4-es, minden gyümölcsöt ami neki lehet, minden formában próbáltam már, sinlaccal, kekkszel, üvegeset, saját magam párltam-pürésítettem, hagytam kicsit darabosabbra is. Nem jött be semmi, szerintem elengedem a gyümölcs témát.
2022. júl. 14. 07:10
 9/20 anonim válasza:
Megint 4-es vagyok :) sütőtökös cuccok, almás, babános..mást még úgy sem ehet ha jól rémlik. Azokat sem eszi? Kicsi kanallal sem? Én a Dm,,-ben vettem olyan kanalat a gyerekemnek ami babáknak, gumiból van. Nagyon cukin nyamogott rajta. Azt is próbáltad már?
2022. júl. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Eszünk már édesburgonyát, burgonyát, zellert, passzírozott borsót, brokkolit, répát, cukkinit, uborkát, spárgát, csirkemellfilé és pulykamellfilét is, ezzel nincs gond. Ebédre ezekből készült főzeléket eszik 180 grammot kb. A gyümölcsöt nem szereti. De fő probléma a tápszer, nagyon sok idő mire 150 milit eszik és az is kevés, mert a súlyához képest keveset eszik egy nap összesen. És emiatt stagnál perpill a súlya, valószínűleg hamarosan fogyni is fog ha így megy tovább, mert a mozgás meg megy ezerrel kúszik.
2022. júl. 14. 12:20
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!