Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos baba étvágytalan,...

7 hónapos baba étvágytalan, nehezen eszik hónapok óta, mit tegyek?

Figyelt kérdés
7 hónapos a kislányom. Tápszeres, 4 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást, ami 2 hónapig csak kóstolás szinten maradt. 6 hónapos volt amikor az ebédet ki tudtuk váltani főzelékkel, de azóta sem megy több. A gyümölcsöt nem fogadja el, sem a tejpépet reggelire és uzsira sem. Április óta a tápszer is nehezen megy, utóbbi másfél hónapban kevesebbet is eszik belőle. 7,5 kg jelenleg, hajnalban 60-90 mili tápszert eszik, reggelire 90-150 milit (ez 2 óra hossza mire bemegy), ebéd főzelék 180 gramm (1-1,5 óra), uzsi tápszer 90 mili (1,5-2 óra), vacsi tápszer 150-210 (2 óra) mili attól függ mennyire fáradt (javaslatra próbáltam rövidebb ideig etetni, majd hozzászokik h félórája van enni, harmad ennyit evett egy nap). Elvileg kilónként 100ml-t kellene ennie, de 630-720 mili egy napi kajája (pürével). Múlt hónapban 40 grammot gyarapodott összesen. Voltunk laborban minden rendben, gasztroenterológus azt mondta jó húsban van nem javasol semmit (magánrendelésen voltunk, a gyerek az első 3 hónapban havi 1 kilót gyarapodott, így jól néz ki nem vékony). Már mindent próbáltam, gyümölcsök, zöldségek bevezetve, de gyümölcsöt nem fogadja el sehogy, semmikor. És ez a hosszú evés sem értem miért van, ha ébredés után várok 1 órát akkor sem eszik gyorsabban, max kevesebbet mert a végére elfárad. Van valakinek hasonló problémája? Hogyan tudom elérni h gyümölcsöt egyen, vagy h ne 2 óra legyen egy etetés?

2022. júl. 13. 17:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nekem még a kanál ami eszembejutott. A gyerekem, ha fogzik akkor kanállal kb semmit nem eszik. Ilyenkor jön a trutyizós kézzel evés, de legalább eszik. Vannak napok amikor szinte csak babapiskótán, sajtos kiflin él, mert az segíti az ínyén áttörő fogat. 1-2 ilyen nap belefér, mert amúgy mindent megeszik.


Viszont türelem. Az enyém iszsz volt 16 hós koráig. 13 hós volt mire úgy ahogy kiváltottam 3 főétkezést, de azért kínáltam utána tejjel és volt, hogy el is fogadta. Teljesen 15 hósan szokott le a nappali ciciről, 16 hósan pedig a 2 altatáshoz(du és esti) kapcsolódó szopiról. Most 17 hósan tudom azt mondani, hogy teljesen,véglegesen kiváltottam neki!

2022. júl. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Megoldódott a dolog?
2022. aug. 16. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nem szívesen eszik gyümit, ritkán keveset elfogad. Ma például egyáltalán nem uzsonnázott, pedig ebéd után aludt egy nagyot és 5 óra is eltelt már az etetés óta. Uh uzsi téren még mindig tanácstalan vagyok. Még csak az ebéd van kiváltva.
2022. aug. 22. 18:43
 14/20 anonim ***** válasza:

Az én Fiam 9 hónapos, tápszert eszik főként, a hozzátáplálás 6 hónapos korától megy. Eleinte nagyon szívesen megette az üveges ételeket, de az utóbbi időben inkább csak cumisüvegből kéri az ételt! Nem erőltetem, majd elfogadja később, a védőnőnk szerint a meleg is közrejátszik, nem kívánják a szilárd ételt!

Úgy eszik mást, hogy amikor mi eszünk oda ültetem etetőszékben az asztalhoz, és kap a miénkből, amit megehet. Ha olyat főzök, ami Neki még nem adható, akkor úgy csinálunk, mintha a mi tányérunkból kapná (tehát becsapjuk ☺️). Így szinte mindent megeszik.

2022. aug. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ja, 13-as voltam
2022. aug. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy ide pofátlankodok a posztodhoz de lányom is 7hónapos és ő is iszonyat keveset eszik. Mi voltunk gasztroenterologián mert sokat hányt is + a kevés evés. Egy nap eszik 5x90-100ml és közölték a korházban,hogy ez neki sok😡 Hát 2hónapos korába többet evett ne vicceljünk már. A hozzátáplálást is elkezdtük 4hónaposan és semmit nem hajlandó megenni. És nekem mondják, hogy túl reagálom 6,5kg
2022. aug. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

16-os. Súlya szerintem rendben van. Fiam 6800 gramm volt 6 hósan. Ő is sokat bukott(iszsz volt), 6 hósan kezdtük a hozzátáplálást, de rendesen kiváltva étkezès 1 éves kora után volt. Mint ahogy írtam nem rég 15 hós volt, mire végre megjött az étvágya és nem finnyáskodott. Fogzás is mindig bekavar mai napig, de ne aggódj nálatok sem marad így!


11-es vagyok

2022. aug. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Szerintem azért eszik keveset mert nagyon hosszan eszik ezért nem éhes a következő etetésre, és azért eszik ilyen lassan mert kicsi az etetőcumi folyása. Szerintem válts 3asra megfogja szokni. Az, hogy a gyümölcsöt nem eszi nem baj ne erőltesd majd ha nagyobb lesz megeszi a zöldség fontosabb
2022. aug. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
16-os nálunk is ez volt! Először azt mondta a doki és a védőnő is, hogy a foga miatt van, egy hónap múlva a meleg miatt, egy hónap miatt azt mondták hogy 6 hónapos kortól kevesebbett hízik uh ez normális, majd mikor 4 hónapra 1 hónap alatt 60 grammot hízott küldött a doki laborban, gasztroshoz. Gasztros (magán), azt mondta jó húsban van a gyerek, van "karperece", mondtam neki hogy azért mert eső 3-4 hónapban olyan jól hízott, hogy még mindig az látszik rajta, de 3 hónapja nem gyarapodik és egyre kevesebbet eszik. Nem jött rá megoldás (16 ezerért..).De végül magától megoldódni látszik.
2022. aug. 27. 20:28
 20/20 A kérdező kommentje:
18-as köszönöm a tippet, ki is próbálom a nagyobb etetőcumit is.
2022. aug. 27. 20:29
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!