Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elindulhat karácsonyig a törpém?

Elindulhat karácsonyig a törpém?

Figyelt kérdés

11 hós elmúlt a napokban. Már 7 hós kora óta mászik, nem kúszik, olyan 8 hósan állt fel kapaszkodva, 1 hónapja sétálgat a bútorok mellett. Ha fogjuk a kezét ügyesen megy szinte rohan. :)

Én azt gondoltam karácsonykor már borigatja a fenyőfákat, és totyog. :DD Nem sürgetem, csak kíváncsi lennék, hogy mikor indul el önállóan, mert már várom.


2008. dec. 20. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

szia,


Próbál már 1-2 lépét egyedül megtenni?

Mert ha még nem akkor, akkor karácsonyig nem fog egyedül rohangálni.

De ha igen, akkor van némi esély rá hogy, addigra összeszedi a bátorságát és kicsit többet is fog lépkedni.

Ez egy hosszú folyamat, amíg nem érzi magát biztonságba addig nem fog elindulni egyedül.


Ne siettesd, előbb-utóbb menni fog!..:))

2008. dec. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kislányom is kb 10 hós korától sétált kézenfogva, egy éves volt, mikor már pár lépést megtett önállóan, de csak kapaszkodótól kapaszkodóig. Nyáron esett szegény jó nagyokat (elég vakmerő a lelkem :-), amitől annyira elbátortalanodott, hogy ha teheti még kapaszkodik, pedig már jár önállóan is.

Minden gyerek más, nem csak a képességeitől függ a járni tudás szerintem, hanem a személyiségétől is: szereti-e a kihívásokat, vagy inkább lusti egy kicsit.

16 hós kilány anyukája

2008. dec. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!