Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Muszáj porszívóval leszívni...

Muszáj porszívóval leszívni az orrát?

Figyelt kérdés
Folydogál neki az orra, törölgetem egy órában két-háromszor, sajnos nem tud még orrot fújni. Hogyan tanítsam meg neki? Fél nagyon a porszívótól!
2010. szept. 21. 16:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
Kézi orrszívóval,adj neki egy kis kanál mézet,az is segít.
2010. szept. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Sajnos szivatni muszáj pont azért, mert maga még nem tudja kifújni.És még elég sokáig nem fogod tudni megtanítani neki.

Arcüreggyulladást is kaphat, ha nem szivatod ki neki rendszeresen.

Nekünk elektromos van, nem porszívós.Az azért annyira nem durva.

2010. szept. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2010. szept. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
kézi orszívó .
2010. szept. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
vagyis orrszívó
2010. szept. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia!Az Otrivin-nek van egy olyan amit szájjal kell szívnod!Az én babám nem fél a porszívótól,de éjszaka ha szívni kell akkor csak ezt használom(nagyszülőkkel lakunk,nem akarok mindenkit felkelteni)!1500 forint körül van ,szóval nem egy nagy összeg és elég jól ki lehet szívni!
2010. szept. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Van kézi változata is, ami szerintem annyira nem hatékony, de az is jó. Viszont mindenképpen ki kell szivatni, nehogy nagyobb baja legyen.
2010. szept. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sajnos a porszívósat nem tudod mással helyettesíteni.Sokáig elleneztem,de annyira taknyos volt a fiam,h vettem egyet.Hát ég és föld a kézi meg ez,és tényleg alaposan kitisztítja az orrát.Arcüreggyulladáson kívül középfül gyulladást is kaphat ha pang a váladék,ami szintén nem kellemes.Alaposan kifújni sokáig nem tudja még,úgyh marad a porszívó.Takard le egy takaróval,akkor nem látja,és annyira nem hangos.
2010. szept. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm! kétéveske, de ha már meglátja a porszívós orrszívónak csak a csövét, már annyira ordít, hogy szívem szakad meg. Pedig csak a számmal szívom, mert elég hosszú a cső.Nem annyira hatásos, de így is megviseli. Hogyan tanítsam meg kifújni az orrát?
2010. szept. 21. 16:38
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem 1 éves a gyerkőcöm, porszívóval 1x próbálkoztam, először nevetett rajta, aztán elfordult, és soha többet nem tudtam használni. Maradtunk a kézinél, elterelő-hadműveletekkel (apu bohóckodik) nagyon szépen ki tudom tisztítani az orrát, tetszik neki, hogy csikizi, nem fél tőle, csak utálja, ha ott piszmogok az orránál.


Fél éves lehetett, mikor a fél család meg volt fázva, annyira tetszett neki, ahogy fújjuk az orrunkat, hogy mindig nevetett rajta, s érdeklődve figyelt. Most megint náthás a fél család, most már okosabb, és ha zsepit lát, tolja az orrunkhoz. És mi is odatesszük a zsepit az övéhez, és mutatjuk, hogy pfúúú, vagy hát érted, hogy mit kell csinálni. Próbál utánozni, a te 2 évesednek már lehet, hogy menne is. :) Nem tudom, mikor "érnek" meg rá, nekem első gyerkőcöm az 1 éves kislányom.


Szóval ha mókásan fújod az orrodat, és megmutatod neki, micsoda szörnyeteg jött ki XD, vagy mittomén, akkor biztos ő is "játéknak" veszi, és utánozni fog. Hátha jön is valami, és akkor büszke lesz magára.

2010. szept. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!