Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 6 hónapos kora után...

Baj, ha 6 hónapos kora után szeretném elválasztani a babám?

Figyelt kérdés
Az elején nehezen indult a szoptatás több ok miatt is, nincs sok tejem, rendszeresen kap pótlást a kisfiam, de nagyrészt anyatejes. Hogy őszinte legyek nekem sosem volt nagy élmény a szoptatás, csak a kisfiam miatt tartottam ki eddig, egyébként ő sem nagy cicis, simán iszik cumisüvegből és a komfortszopi teljesen ismeretlen számára. Lassan 6 hónapos lesz, és utána szeretném szép fokozatosan abbahagyni a szoptatást. Szerintetek ez baj? Tudom hogy most a sokáig szoptatást pártolják, de nagyon rosszat teszek neki, ha elválasztom fél éves kora után?

2022. júl. 16. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
6 hó rendben van szerintem
2022. júl. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem baj. Van aki 1 percet sem szoptat, mégis egészséges a babája. Ha így érzed, akkor így lesz jó.
2022. júl. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Én csak akkor nem látom értelmét ennek amikor eleve lenne teje,de ilyen esetben én is elengedném a dolgot hisz adtál neki tejet ameddig szükséges.
2022. júl. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
6 hóig bőven elég szoptatni.
2022. júl. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Bőven jó vagy ,én se szoptattam tovább 6 hónapnál azért sem, mert a hozzataplalassal már alig volt, a babám se igényelte, most akkor minek eroszakoskodtam volna.
2022. júl. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

Rosszat igen, de nem nagyon rosszat.

Viszont tápszerre cseréld, ne a hozzátáplálással akard kiváltani. 6 hónaposan az még korai, hogy se anyatejet, se tápszert ne kapjon. 1 éves koráig a tejnek, tápszernek ajánlott túlsúlyban lennie, a hozzátáplálás csak kóstoltatás, íz- és állagismerkedés az elején.

2022. júl. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

2,5 hónapos a babám,de az tart életben, hogy elkezdjük végre a hozzátáplálást 6 hósan és elengedhessük végre azt a szenvedést, amit itt levágunk már 10. hete.

Szerintem az pártolja a hosszú szoptatást, akinek probléma nélkül ment. Aki állandóan küzd vele, annak nyűg. Ez van. Kitartok, mert tudom, hogy ez a babám érdeke és 6 hósan sem fogom egyik pillanatról a másikra elvenni tőle, de már nem fogok minden sz*rt összenni-inni, hogy legyen elég tejem, felkelni hajnalban is fejni és non stop szoptatni. NAGYON boldog leszek, ha ennek az időszaknak vége lesz.

2022. júl. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 flora08 ***** válasza:
71%
Egyáltalán nem baj. Én baromira örültem volna ha féléves koráig tudom szoptatni. Az utolsó válaszolóval pedig teljesen egyet értek: akinek minden probléma nélkül megy, jóhogy támogatja a sokáig szoptatást. Nekem maga volt a pokol; mindent, de mindent megpróbáltam, de nem volt tejem (mielőtt bárki belém köt, volt eleget cicin, masszíroztam, fejtem, szoptatós teát ittam, segítséget kértem szakembertől, de egyik sem jött be). Úgyhogy én a hat hónapot is nagyon irigylem 😞
2022. júl. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Mélyen együtt érzek. Én ittam teát, maláta italt literszám, szedtem görgszénát, fejtem megállás nélkül. Egy vagyont költöttem szoptatási tanácsadóra, kórházi mellfejő bérlésre... Amikor végre aludt a kislányom egyben 6 órát és aludhattam volna, akkor is keltem 2 óránként fejni, mert ha kimaradt, reggelre már becsomósodott a mellem... Végig vissza kellett adnom neki a lefejegetett tejeket. Szondán, mert ha egyszer cumi érte a száját, már nem tapadt jól mellre... így őszintén megváltás volt, amikor végre elkezdtük a hozzátáplálást. Szerintem tartsd a fokozatosságot a leválasztásban, ne egyik pillanatról a másikra tedd és egy percig ne legyen lelkiismeret-furdalásod.
2022. júl. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és kitartást mindenkinek, aki ebben a helyzetben van!
2022. júl. 18. 08:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!