Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vált ki akkora megrököny...

Miért vált ki akkora megrökönyödést, hogy nem szeretném kiszúratni a születendő kislányom fülét?

Figyelt kérdés

Akinek eddig mondtam, hogy sem én, sem a férjem nem pártoljuk ezt a szokást, mindenki hüledezett, hogy miiiii???


Miért annyira fontos ez? Anélkül nem tudják, hogy kislány vagy mi?

😄


2022. júl. 16. 18:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%

Szar a környezeted.

Körülöttem még azon se néz senki, hogy a majdnem 7 évesnek sincs. Még nem kérte. Nekem annak idején 3 évesen lőtték ki, akkor kértem.

2022. júl. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
42%

Azért, mert naaaagyon sokáig ez volt a szokás.

A másik ok pedig,hogy egy baba könnyebben viseli sokkal. Nem is piszkálja,nem gyullad be, stb. Valamint nem emlékszik a fájdalomra.


Egy ovis-iskolás kislány már hiába szeretne fülbevalót, egyrészt fél a fájdalomtól,nagyobb eséllyel piszkálja és nagyobb eséllyel gyullad be neki.


Ezért. Egyszerűbb pici korban.


Mi kilövettük a lányomnak. Komolyan mondom,semmi gond nem volt a fülével utána. 1 évig volt benne a gép által belőtt,utána kapott arany gyermekfülit.


Én nem ítélem el,aki nem löveti ki. Egyéni döntés.

2022. júl. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

1, igen, vidék.

Úgy vettem észre, hogy ez tényleg így vidéken, falun divat még nagyon, szinte presztízs.

2022. júl. 16. 18:18
 4/30 A kérdező kommentje:

Számomra nem esztétikus egy pici baba fején, hogy ott csillog már pár hetesen - ez a véleményem.

Ráadásul nekem is ki volt kiskoromban, és utáltam mindig, már rég nem hordok.

2022. júl. 16. 18:20
 5/30 anonim ***** válasza:
41%
2es vagyok. Mi 3 hónaposan lövettük neki. Már nem volt olyan pici.
2022. júl. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
81%
Én se fogom kilövetni a lányom fülét, majd csak ha ő akarja. Nekem sem volt, én másodikos koromban kértem. Tesóm 17 és neki mai napig nincs, utál minden ékszert.
2022. júl. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem csak azokét szokták kiszúratni, akiknél nem egyértelmű, hogy fiú-e vagy lány - én is láttam már olyan babát, akin csak a füli segített! :D


Én sem szúrattam ki a gyermekemét, nem gondolom, hogy jogom lenne hozzá. Majd ő később eldönti, hogy akarja-e !

2022. júl. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
87%

Most 2,5 éves, én sem szúrattam ki a fülét, majd ha ő maga szeretné, kap fülbevalót. Csak anyám tette szóvá, hogy mikor fogom, és hogy a kislánynak kell. Kaptunk ajándékba arany babafülbevalot, megköszöntük, elraktuk.

Szerintem amúgy nagyon csúnya is egy kisbaba fülbevalóval, annyira természetellenes látvány.

2022. júl. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Nekem is anyám az egyik szószólója ennek. 😄


Én pl anno aludni sem bírtam benne. Gondolom nekik sem szedik ki minden lefekvés előtt.


Engem ez a "mert kell" meg "úgy illik" háborított fel.

2022. júl. 16. 18:40
 10/30 anonim ***** válasza:
82%
Kérdezd meg azoktól, akikből megrökönyödést vált ki a környezetedben, mert ez nem általános jelenség.
2022. júl. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!