Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túletetem a babámat? Túl nagy...

Túletetem a babámat? Túl nagy a korához képest?

Figyelt kérdés

A babám nagy súllyal született, 4500 g és 60 cm volt. A 2 hónapos kontrollon már majdnem 7 kg (6940) volt és 66 cm. Nem kövér baba egyébként, arányos, a védőnő is ezt mondta, de hozzátette, hogy azért ne etessem túl. Valószínű genetika is hogy ilyen nagy, én 180 cm vagyok, a férjem 190, mindketten nagyok voltunk gyereknek is, de egyikünk se volt sose túlsúlyos.

A kisfiam 100%-ban anyatejes, napközben általában 2 óránként eszik. Viszont éjszaka 5-6 órát is kibír evés nélkül, ha vagyunk valahol napközben, akkor is simán elvan 3 órát. Csak otthon akar maximum 2 óránként enni, bárhogy is próbálom lefoglalni. Lehet csak unalmában eszik, és túleszi magát? Bukni is szokott elég sokszor. Tartanom kellene nappal is a 3 órát?


2022. júl. 22. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem ételed túl. Anyatejes babát nem lehet túletetni. Ha kéri 2 óránként, éhes. Ne kíntasd feleslegesen azzal hogy húzod az időt. Hamarosan úgyis lelassul a növekedése.
2022. júl. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Anyatejes babát nem lehet túletetni. Ezzel csak éhezteted. Ő egy nagy baba, idővel akkora lesz mint társai,etesd akkor és annyit amikor és amennyit igényel.
2022. júl. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Anyatejeset nem tudod túletetni.



Sajnos nagyon kevés a statisztikai adata a vèdőnőknek is, de ag anyatejesek jelelmzően 4-5-6 hónapig nagyon sokat híznak, majd nagyon lelassul.

Akkor meg elkezdenek csesztetni, hogy nem gyarapszik.


Nàluk nem olyan lineáris mint a tápszereseknèl

2022. júl. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Nincs olyan, hogy unalmában eszik. Anyatejes babát nem lehet túletetni.
2022. júl. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudod túletetni, ne görcsölj ezen, de amúgy fun fact, az én fél évesem ekkora 😀 ő meg kisebb mint az átlag, ez van, a gyerekek sem egyformán nőnek
2022. júl. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudod túletetni, mindig adj neki ha kér. Jól csinálod! Vannak ilyen babák akik gyorsan felszedik a kilókat, később le fog lassulni a gyarapodása.
2022. júl. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nem eteted túl,semmi gond nincs a súlyával,főleg,hogy jó hosszú baba is. :)

Az én kislányom is 2.hónapban 1,5kg-ot hízott. :)

Ő 3400grammal született most 5 hónaposan 9kg,viszont csak 65cm. :) Kis puffancs,anyatejes. :) Védőnő és doktornő szerint is semmi gond,majd ha már mászik akkor nem fog ennyit hízni. Nálunk azt mondták inkább azzal van a gond akinek a babája keveset hízik,mert az vagy arra utal kevés a táplálék amit kap vagy valami baj van. Szóval nyugi :)

2022. júl. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!