Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az igény szerinti etetés...

Az igény szerinti etetés másnál sem vált be? Hogyan csitítottátok a babátokat, amikor leálltatok róla? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Két napja jöttünk haza a kórházból, ahol az igény szerinti etetést szigorúan megtiltották nekünk, napi 7 etetést javasoltak, és max. 100-at ehet. - a többi ki is jön belőle. Azóta a fennmaradó két órában szinte csak üvölt és alszik szegény. Nem tudom, mivel csitíthatnám le, mellébújok, szeretgetem, ölelem, játszani próbálok, beszélek vele, de semmi nem hat rá. Kétségbeestem :-( A fiam most 5 hetes.
2010. szept. 22. 12:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Esetleg pocifájás? Adsz neki valamit erre? Nem feszít ívben, vagy nem húzogatja a lábait?
2010. szept. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elnézést,h nem válaszolok hanem kérdezek,de-bár 4 gyerekem van-ilyent még nem hallottam.Miért kell így és ennyit ennie?
2010. szept. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ez nekem is fura! ált. a baba tudja a legjobban, mennyit kell ennie.

viszont, mivel azt írod, hogy 5 hetes a kicsid, és 2 napja jöttetek haza, azt gondolom, valami gixer volt a születésénél, koraszülött volt, vagy intenzívre kerüólt valami miatt?

nálunk az volt, hogy a babám bár időre született, elég kicsi volt a súlya, 2650 gr, csak 150 grammal afölött, amit hivatalosan kis súlyú újszülöttnek mondanak. emellett intenzívre került, mert leesett a vércukra, ill. nagyon besárgutl. a szoptatás az elején nehezen ment sajnos, 1 hónapig tápszeres volt. akkor sikerült nehezen átállnunk az anyatejre, és kizárólagosan azt evett nagyon sokáig, még ma is kap cicit alvás előtt. a mondandóm lényege az, hogy az elején ő nagyon kevesett szopott egyszerre, mert amikor hazahoztuk, még utna is aluszékyon volt, és gyakran bealudt a cicibe, akkor ha leraktam, egyből felébredt, sírt, akkor visszaraktam stb. sokáig ezt játszottuk. aztán azt olvastam, dr spocknál, hogy szép finoman rá kell vezetni, hoyg amikor evás van, akkor evés van, és nem alszunk. persze ezt akkor, amikor már nem volt annyira aluszékony. mindig "piszkálgattam" szoptatás közben, simiztem, vagy kicsit megráztam a cicit a szájában stb, és akkor újrakezdte. pár napőba, akár hétbe beletelt, de szépen megtanulta, hogy evés, akkor evés. igény szerint kapott, de nem hagytam, hogy egyszeri evésnél nagyon keveset egyen, mert akkor az az azzal járt, hogy áéllandóan cicin lógott volna. ez egy napgyon nehéz időszak volt, sokat sírtam, mert reménytelennek láttam az egészet, meg fájt is a mellem, sebes volt stb, de aztán túljutottunk rajta.

2010. szept. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, nem hasfájós, pukizik rendesen, és infacolt is kap, sokat büfiztetem, így ez a dolog elkerül minket hála istennek.

Azért voltunk kórházban, mert nagyon sokat evett már, és teljesen rendszertelenül, - ez az én hibám is, de mivel hittem az okos védőnőnek fel sem merült bennem, hogy kárt teszek a fiamnak - néha 1,5 órákat lógott a cicin aztán megevett még 100 tápszert, én meg azt hittem nincs tejem és azért üvölt, a fiam persze örült és mindent befalt. Ennek az lett az eredménye, hogy minden kaját kibukott, semmi nem maradt a gyomrában, a végén már sugárban hányt és kiszáradt. A hízása sem tekinthető normálisnak azt mondták, mert 1,2 kilót hízott 5 hét alatt.

Tanácstalan vagyok a sírása miatt, nem tudom mit tehetnék vele, tudom, hogy hiányzik neki a cici, stb. de a cumit kiköpi, nem kell neki. Két etetés között kap teát, így nem lehet szomjas sem.

Úgy érzem, kínzom szegényt.

2010. szept. 22. 13:28
 5/11 anonim ***** válasza:
Milyen teát adsz neki és mennyit? Egyébként a babára kell bízni, hogy hányszor akar enni. Kisfiam 6x evett, fixen 4 óránként. Akarhattam én 3 óránként adni neki, ha ő nem volt éhes, dokink is belátta egy idő után. Aztán egyszer csak 6 hetesen átaludta az éjszakát, így onnantól már csak 5x evett.
2010. szept. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
az én lányom is így viselkedett. igény szerint szoptattam és folyton túlette magát. volt hogy másfél óránként evett., amit persze kibukott utána és kiszáradással kórházba kerültünk. infúzió, tűk stb. szörnyű volt. az én babám nem tudta mennyi és mikor elég. szegényt ha kezdettől fogva 3 óránként etetem nem történik ez vele. a kórházba nagy kínok árán rászoktunk a 3 órás evésre és soha többet nem volt baj.szerintem egy újszülött nem tudja mikor mennyit kell enni. két gyerekem van és a másodikat már nem szoptattam igény szerint. nem is volt semmi baj.egy kisbaba imád az anya cicijén lógni így bármi baja van mindig oda kéredzkedik, ami rendjén is lenne, ha volna bejárónőm, szakácsnőm, mosónőm, vasalónőm és még egy vki aki a nagyobbikkal tanul, játszik. szerintem alakítsd ki te a napirendjét és egy idő után őis tudni fogja mikor van kaja és mikor nincs.
2010. szept. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szia, 3. vagyok. hát, ilyet se hallottam még....sztem a tejednek semmi baja! felejtsd el a tápot! én is rettegtem azelején, hogy kiszárad stb, azért is tartott egy hónapba, hogy átálljunk az anyatejre. a férjem még szerencse hogy bátorított, meg nyugtatgatott. anyatejből nem esznek többet, mint ami kell nekik. a maradékot, ami fölös, azt úgyis kibukják. sztem jó az igény szreinti kajálás, anyatejnél, mert a baba tudja tényleg a legjobban, mikor mennyi kell neki. az éhes sírás meg más, mint az egyéb fajta sírás, ezt nyilván már te is meg tudod különböztetni. sztem figyeld a babádat, és adj neki cicit, ha úgy látod, tényleg éhes, és figylej, hogy rendesen szopjon a ciciből és eleget, nálunk 1 hósan kb 10 perc alatt evett meg 50 milit a cicimből, de akkor még nógatni kellett, 4 hósan már 5-6 perc alatt letudta az egész kajálást. és ha nem kell, ne adj neki tápot, mert felesleges. én teát se adnék neki, legalábbis az enyémnek nem adtam., 6 hós koráig csak anyatejet kapott a legnagyobb melegben sem kapott melé mást.
2010. szept. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
előző vagyok. nekünk a babateától fájt hasa. édeskömény kamilla stb. csipkebogyó vált be.
2010. szept. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
utolsó előtti vok még mindig, azt elfelejtettem, hogy én igény szerint adtam neki, de beállt magáűtól a 3 órára. szóval valahol ez a 3 óra meg az igény szeint nagyjából egybeesnek, lehet eltérés, 10-20 perc, de ált, ez az idő, amit kíbír egy ekkora baba egy evéssel, ha rendesen evett. nem véletlenül ezt a 3 órát találták ki a nem igény szeint szioptatás iskola hívői, mert megfigyleésen alapszik. csak a babát is mindig figyelni kell, tehát a mondjuk 2:55 perc után kajás, akkor nem kell még 5 percet várni, ill. ha 3 óra múlva nem éhes, csak teszem 3:10 múlva, nem kell megetetni, ha nem mutatja a jelét éhségnek.
2010. szept. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szerintem az igény szerinti etetés és az igény szerinti szoptatás nem ugyan az. Mivel a szopizni tényleg többször is lehet. A doki nálunk úgy mondja attól soha nem lehet gond, de tápszerrel ráerősítve már problémás. 5. héten már kezdődhet a növekedési ugrás és az bizony ember próbáló feladat. Üvöltés egész nap, és folyamatos szoptatás. Ha tápszerezel csak akkor nem árt növelni az adagot picivel. A fiam anyatejesen 5 nap alatt 40 dkg hízott a 6. héten. Először azért üvöltött mert kevés volt a tej utána meg azért mert sok volt és megterhelte a gyomrát. De ez normális. Bukni ált. frontkor, hirtelen hőmérséklet változáskor, plusz etetéstől, szeles időtől szokott.

Sajnálom, hogy bevezették nálad a tápszert fölöslegesen, remélem sikerül visszaállni tisztán anyatejre. Kitartás!!!

2010. szept. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!