Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden etetés előtt cseréltek...

Minden etetés előtt cseréltek pelust, vagy csak akkor, ha már nagyon tele van pisivel?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 13:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Csak ha úgy látom, hogy cserére szorul.

Illetve alvás és séta előtt majdnem mindig.

2011. okt. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Én etetés után cseréltem, de akkor is, ha úgy láttam kell.
2011. okt. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Én mindig evés után, ui. evés közben v. közvetlen utána érkezett a "csomag"
2011. okt. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Kb. egy éves koráig minden etetés előtt, plusz ha tele lett. aztán rájöttünk nem győzzük a napi 8-10 pelust, így azóta csak ha teli van.azóta nem megy el csak napi 5-6 pelus.
2011. okt. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Pontosan ezért merült fel bennem a kérdés! Most is volt egy kérdés, hogy ki mennyi pelust használ egy hónapban és ledöbbentem, hogy 100-150 az átlag, pici babáknál is. Mi meg a dupláját használjuk el! Ha minden második etetésnél cserélném csak a pisis pelust az szerintetek oké lenne? Végülis éjszaka is ki szokott maradni egy etetés és nem kel fel a pisis pelus miatt...

2011. okt. 24. 14:08
 6/25 anonim ***** válasza:
Kaja után cserélj, ha elfogadsz egy tanácsot! Mert kaja közben ürítenek. Én az első fél évben minden kaja után kicseréltem, azóta hogy kajákat is kap és már csak napi max. kétszer kakil , azóta már csak napi 4-5 alkalommal cserélem ki, éjjel nem is. Még sosem volt piros a popsija (bórvizes popsikenőcsöt használok).
2011. okt. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Etetés után cserélek pelust, mert gyakran evés közben jön rá az üríthetnék, de nem minden etetés után csak ha szükségét látom. Éjszaka nem cserélek.


11 hetes kisfiú anyukája

2011. okt. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

13.40-es vagyok :)


én is itt döbbentem rá és írták is sokan hogy mennyi pelust használunk el. aztán elmentünk nyaralni és azóta változott meg a pelushasználat.

addig DM-est használtunk: 3x42db és 2x84db-os ment el egy hónapban. ma már elég kb. 150db is.


akkor cserélj pelust ha bekakilt vagy ha tele van pisivel. ne kösd időhöz, evéshez.

2011. okt. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Én sem kötöm időhöz, ha nincs kakiszag, akkor pár óránként megnézem a pelust, és ha kell, akkor cserélek. A "ha kell"-t én ahhoz szoktam viszonyítani, hogy én sem bírom elviselni, amikor menstruációnál már érzem a betétet, amikor már nincs meg az a tiszta vagyok érzés. Próbáltam már a férjemnek is elmagyarázni ezt, de ő sokszor hagyja nagyon duzzadtra a pelust, mire kicserélné. (Azt meg nem is számoltam még, hogy mennyi pelust használunk el naponta/hetente/havonta, de valószínűleg nem nagyon eszeveszett mennyiséget, mert még nem ment rá ingünk-gatyánk a pelenkavásárlásra. Pampers Active Baby-t használunk, 14 hós kislánynál.)
2011. okt. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Szia! Én sem cserélek minden etetés előtt, ha nincs benne kaki, és sok pisi. Éjjel sem cserélek már, mert éjjel nagyon keveset pisil. 4 hónapos most a kisfiam. Szerintem teljesen rendben van ha minden 2. etetés után cserélsz pelust, illetve azon kívül akkor, amikor bekakil.
2011. okt. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!