Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes baba - kaki gondok?

Anyatejes baba - kaki gondok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 11 hetes tisztán anyatejes babám, aki múlt héten még napi 1-2 kakis pelust produkált. Most viszont hétfő óta semmi. Tudom, hogy anyatejes babánál akár egy hét is kimaradhat, de azért kicsit megrémiszt a szokatlan szituáció. A kedve egyébként jó, és puki is van bőséggel. A kérdésem az volna hozzátok, hogy akik jártak hasonló cipőben, azoknál ez a helyzet mennyi idő alatt rendeződött? Később visszaállt a rendszer, vagy a kevesebb produktum lett az alap?

2022. aug. 3. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
11%

Egy mokkáskanál almalé (igazi reszelt alma leve kinyomva, nem a dobozos gyümölcslé) csodákra képes, ha a gyereken azt látod, hogy zavarja a kaki, csak nem tud tőle megszabadulni. Ha nem zavarja, te se aggódj :)

És hogy a kérdésre is válaszoljak, nálunk 4 nap volt a leghosszabb kakimentes periódus.

2022. aug. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

9 hetes babám most kezdte ezt. Előtte naponta többször is volt kaki, majd napi egy. Ezután először egy nap maradt ki, aztán három, most megint egy. Pont voltunk a védőnőnél, én rákérdeztem, azt mondta 5-6 napig nem gond, utána ő már foglalkozna vele.

Szintén jókedvű a kislányom, nem zavarja, így engem sem. Az egy picit jobban, hogy ilyenkor mintha a 2 napi mennyiséget egyszerre tenné ki. Megyünk utána zuhanyozni, mossuk a ruhájátt és a textilpelust ami alatta volt... De már kezdek gyakorlott lenni. :D

2022. aug. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. 3 hónapos korra fejlődik az emésztőrendszer is, sokkal jobban hasz osítja az anyatejet. Ha jó a kedve, nem szenved a kaki miatt, ne aggódj, és ne siettesd semmivel.
2022. aug. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom is 3 honaposan kezdte a heti egy kakit. Alatti szinte minden évesnél volt ,aztán átállt a vasárnap déli ebéd közbeni időpontra. Általában fürdéssel végződött. Valóban nem kell aggódni, látnád rajta ha zavarná. Akár 10 nap is normális lehet.

Az anyatej 100%ban hasznosul, hisz ez való az ő emesztőrendszerüknek.

2022. aug. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Napi 10 vagy 10 napig semmi, mindegyik normalis anyatejesnel. Annyit jelent, hogy teljesen megemeszti az anyatejet.

Gyerekkorhazban dolgozom, az egyik orvos meselte, hogy van, hogy 1 honapig sincs kaki, es az is normalis.


Az elso valaszolo meg sotet mint az ejszaka.

2022. aug. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 5-ös, világosíts már föl légyszi, hogy miért vagyok "sötét, mint az éjszaka"! Köszi. Az 1-es voltam
2022. aug. 4. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert 11 HETES 100%ban anyatejes babának nem adunk almalevet, butaság....


Nem az 5ös vagyok, de az én szemem is szúrta ...

2022. aug. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ma végre volt egy minimális kaki. Mellette viszont rengeteg, pusztító szagú puki jön 😆
2022. aug. 6. 15:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Szuper, akkor tényleg minden rendben van vele. 😊 kitartás a pukikhoz😅🤣
2022. aug. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!