Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » !Nálatok mi a rutin?

!Nálatok mi a rutin?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


A mi kisfiúnk általában nem szereti, ha pelust cserélünk, öltözködni meg aztán főleg nem. Így mikor felkel, evéssel kezdünk, nem pedig peluscserével, mert éhesen sír, sokszor türelmetlen, nem kínzom azzal, hogy még várjon, míg kicserélem, mikor eleve tudom is, hogy nagyon nem szereti a dolgot.


Fürdés is evés után van. Lehet nem jól csinálom, hogy jóllakva kezdek neki, nem tudom...


Sajnos a legkedvesebb családtagok is meg-meg jegyeznek dolgokat, hogy ők nem úgy csinálnák, azt nem úgy kell, adjál neki ezt, adjál neki azt, sokat eszik, már megint eszik (cicizik), minek nem alszik nyugodtan, minek nyöszörög (felsír, de tudomásom szerint minden baba), fáj a hasa, látni stb... Emiatt már úgy érzem, hogy nem csinálom jól, amit igyekszem, próbálok is jól csinálni. Biztos vagyok benne, hogy c$eszek el dolgokat, de most sok mindent megkérdőjelezek, alapból ilyen a természetem egyébként. S ilyenkor pl. lelkiismererfurdalásom van, mert nem adok semmit neki, ha fáj a hasa, vagy puki kínozza (nem hosszú ideig, de mégis), mivel nem merek, illetve valahol ezek a dolgok normálisak, a védőnő figyelmeztetett, hogy jön majd ez az időszak is. Illetve a babám pozsora, ami nem segít talán a dolgon. Emiatt kérdezem, hogy nálatok mi a "menetrend", úgy értem a rutin? A babám nemsokára 1 hónapos, gondolom a 3 hetes növekedési ugrás is közrejátszott sok mindenben az elmúlt napokban.


Tehát mit csináltok és hogyan? Mivel kezditek? Mennyi idő az etetés? Hányszor fürdik a babátok? Hányszor sétáltok? Dög melegben hogyan viszitek ki a picit? Csak estefelé? Köszönöm szépen a válaszokat!


2022. aug. 4. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
még jó, hogy előbb megeteted. teljesen jól csinálod, nyugi :)
2022. aug. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem úgy csináld, ahogy nektek jó. :)

Nálunk először van pelus csere, de az én fiam nem sír rögtön ébredés után, hogy éhes. Ő olyankor még elvan kicsit az ágyban. Este először fürdés, aztán vacsi és alvás.

Minden baba más, másképp is kell kezelni őket. Ha a te babádnak jó úgy, ahogy csináljátok, akkor ne foglalkozz mások véleményével.

2022. aug. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mindenki azt mondta hogy evés előtt csináljam a nemszeretem dolgokat, mert akkor utána megnyugszik a szopival és meg fogja szeretni de pár nap után azt mondtam hogy egy frászt fogom kínozni meg a sírást hallgatni ha ő jóllakottan nyugodt. Úgyhogy mi is megcseréltük, kaptam is az értetlenkedést, beszólást. Egyébként az én fiam kb pont 1 hónapos korában kezdte elviselni jobban ezeket a dolgokat, ma már kifejezetten szereti, főleg a fürdést. Minden este fürdetem, a rutin miatt. Evés ennyi idősen kb 1 óra volt. Sétálni kora reggel és este felé megyünk, amikor hűvösebb van.
2022. aug. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hallgatok az ilyenekre. Én vagyok az anyja, én vagyok 0-24 vele, én látom neki hogy jobb, nekem hogy jobb és a kettőt összegyúrva mit tudunk kihozni a helyzetből. Ha kielégíted az igényeit, nem tudod elrontani. Kit érdekel a sorrend? :)


A mi napirendünk (2,5 hónapos baba):

Fél 9 felé felkel, hogy éhes, szoptatom, akkor már általában nem alszik vissza, vagy ha igen, max fél órára. Utána indul a nap. Felkelünk az ágyból, kihúzzuk együtt a függönyt, beszélek hozzá. Felöltöztetem, pelust cserélek, majd beteszem magam mellé a pihenőszékébe, amíg megreggelizek. Utána még általában hagyja, hogy beágyazzak, megcsinálom a mi ágyunkat és az ő kis vackát is, ha kell, akkor gyorsan bedobok egy mosást. Utána már kezdi unni a pihenőszéket. Kicsit még beszélgetünk, esetleg megnézegetünk 1-2 színes könyvet. Ezután körbenézünk az erkélyen (imádja nézegetni a növényeket :D), majd megint szoptatom. Ezután minden szoptatás előtt peluslesés, ha kell, csere, majd utána evés (kb. 2,5 óránként, de igény szerint) és megpróbálom elaltatni. Egy szoptatás most kb. 40-50 perc. Az én babám csípi a pelenkázást, szerintem beindul a pavlovi. :D Tudja, hogy cici jön utána...

Este 19-20 óra között van fürdés. Egy fél órát szoktunk várni evés és fürdés között, de egyébként igyekszünk úgy időzíteni, hogy ne az éhes ordításra essen a fürdetés. Vetkőzés, fürdés, öltözés, cici és vagy elalszik, vagy nem.

Éjszaka meg szoktam tapogatni mennyire dagi a pelus. Ha nem igen, akkor nem cserélünk, csak cicire teszem. Belealszik a kajába, visszateszem a helyére és kész.

Sétálni őszintén szólva nem nagyon járunk ebben a melegben. Elmegyünk boltba, dokihoz, védőnőhöz, sütizni egyet, vagy tudom is én... Szinte mindennapra jut valami. Én úgy látom rajta, hogy jobban alszik, amikor ilyen ingerek érik, mint amikor csak itthon ülünk.

2022. aug. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!