Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » !Anyatej mellett tàpszeres...

!Anyatej mellett tàpszeres pótlás? Mennyit csináljunk 1 étkezéshez?

Figyelt kérdés

A védőnő szabadságon van és kb. tojik a fejünkre…

4 napos babának anyatej mellett tápszerből pótlásnak mennyit adjunk mondjuk 1 adaghoz?

Van tejem viszont nem elég..

Kivàltottuk a felírt tápszert,de tanácstalanok vagyunk az adagolásban.

(3800g a törpe,ha ez lènyeges)



2022. aug. 5. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A tápszeren nincs adagolás?
2022. aug. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Bocs a kérdésért, de miből állapították meg, hogy nem elég a tejed? Hogy alakult a baba súlya?
2022. aug. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam, hogy mellre teszem és közben be készítem a tápszert.(90 ml víz+3 kanál tápszer). Miután befejezte a szopizást és látom rajta, hogy éhes, akkor odaadom neki a tápszert is, ő megeszik amennyit megeszik a többit meg ki öntöm ennyi.
2022. aug. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
4 naposnál ilyen rohamosan csökkent a súlya? Ne értsd félre én is paráztam hogy úristen nincs tejem azért sír, aztán kiderült mérleg által hogy eszik eleget,szimplán csak sírt és kész.
2022. aug. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Ennyi idős babànàl, ha ùgy èrzed nincs elèg tejed, akkor tedd 1000x mellre. A születeskori tartalekai mèg nem merültek ki, 7. napra ,,kell" megàllnia a súlyesèsnek. Ha most tapszert adsz neki, avval alàaknàzod a sikeres szoptatàst.
2022. aug. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Van adagolás a tápszeren,de csak 1 hetes kortól.

Én meg annyit nem merek adni amennyi oda van írva.

Eddig hálistennek nem kellett mert mindig próbáltam úgy fejni is.

Viszont azt vettem észre,hogy kevesebb van és inkább megkérdeztem megelőzés képpen az adagot.

Kórházban pótlás miatt adtak neki,mert,hogy 150-200grammot esett a súlya,de ők azt mondták,hogy az még nem baj,amit nem értek miért mert rendesen etettem 2-3óránként a kórházban is és evett rendesen,és így javasolták a “ritka” tápszerezést…

Így inkább kiváltottam amit kiírtak de az adagolás csak 1 hetes kortól van…

Bocsi ha összeszedetlen amit írtam,de fáradt vagyok picit..😅

2022. aug. 6. 04:22
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező minden 30 ml vízhez jár egy laposkanál tápszer. Ez minden tápszerrel így van, amivel én valaha találkoztam.
2022. aug. 6. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

A kòrhàzban òriàsi hibàt követtek el, hogy ilyen minimàlis súlyesèsnèl tàpszereztek. 7%-ig teljesen egèszseges a súlyesès, 10%-ig csak jobban oda kell figyelni, ès 14% aminèl mindenkèpp be kell avatkozni.

Ha 3800g-s a baba 200g súlyesès utàn, akkor 5%-ot vesztett.

2-3 òrànàl gyakrabban etesd, ha egèsz nap mellen van, ilyen pici babànàl az az ideàlis.

2022. aug. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

3-mas válaszoló, 4 napos babáról van szó. Felesleges 90 ml-t bekeverni.


Szerintem ha nagyon pótolni szeretnél neki kérdező, akkor 1 adagot keverj be. Az 30 ml víz és 1 kanál tápszer. A kisfiam szoptatás nélkül annyit evett meg, amikor hazahoztuk. (Felcsípték a nyelvét, nem volt hajlandó szopizni.) Szoptatás után megkínálod, aztán a maradékot maximum kiöntöd.

De amit javasoltak előttem, az a járhatóbb út, hogy minél gyakrabban tedd mellre.

2022. aug. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is 30ml víz 1 merokanal tápszert javasolt a doktorneni, azt mondta, ha azt seperc alatt lenyeli, akkor adjunk neki 45mlert, majd 60at, mindig amikor úgy látjuk, hogy gond nélkül megissza. A baba úgyis csak annyit fog meginni, amennyit o akar, ha már nem éhes, a többit kiontod.
2022. aug. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!