Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit tévézik a gyermeketek?

Mennyit tévézik a gyermeketek?

Figyelt kérdés

Mindig is az volt az elképzelésem, hogy az en gyerekem majd sose fog videokat nézni, sem tvt. Én nqgyon jól is haladtam ezzel, viszont a férjem volt vele míg aludtam, és bizony fel orat naponta meseztek… 11 honapos fiu, szóval meg nagyon kicsi baba, tudom hogy 2 éves korig abszolút nem ajanljak … de ti anyukak hogy élitek meg a minden napokat? Az én fiam nagyon csüngő, mindig foglalkoznom kell vele, naponta ha 20 percet ha el jatszik maga.amúgy egész nap magyarazok neki, sokat játszunk, konyvezunk, labdazunk, setalunk, bicajozunk. Nem tudok takaritani, főzni - minden rengeteg idő. Viszont múltkor bekapcsoltam neki a tvt, és meg tudtam gyorsan csinalni a dolgom. Már minden mellett felall ezért nem szívesen hagyom felügyelet nélkül, amúgy mindenhova elkísér 🤣

Szóval ti engedtétek tvzni a gyereket, hogy megtudjatok csinalni a napi dolgotokat?


2022. aug. 8. 12:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%

Le leszek pontozva, de vállalom.

Majd jönnek itt a mindenkik, hogy ennyitől semmi baja nem lesz. És valószínű, hogy tényleg nem. Ellenben marha könnyű rácsúszni. Ha 11 hónaposan fél óra, akkor 2 évesen 1-2 óra simán lesz. A készen kapott fantázia megöli az igazit. Én személy szerint nem vagyok képernyőellenes, de a 2,5 évesem hetente max egyszer néz 3 Bogyó Babóca vagy Bing nyuszis mesét. Tény, hogy megszámlalhatatlanul sokszor kéri, hogy olvassunk neki. Én nem szerettem volna, hogy ilyen pici korban már ilyen függőség alakuljon ki, melyben passzív, lustul a fantáziája (mindjárt jönnek, hogy az én gyerekem is tv-zik és mégis élénk a fantáziája - az gondoljon a hosszútávú hatásokra ;) a kreatívitás nem öröklött dolog, hanem kifejlődik és egy készen kapott konzerv világtól sosem fog úgy fejlődni, mint amennyit fejlődhetne, ha hagynák)

Én egyébként bevontam a gyereket a főzésbe és takarításba. Plusz hetente egyszer jött egy takarítónéni. Én így oldottam meg. Ma már eljátszik egyedül vagy segít vagy csak ott áll mellettem és én fejből mesélek neki - általában beleszövöm azt a tevékenységet, amit csinálok. Kreatívnak kell lenni.


Mindenestre a kérdésre a válasz: heti fél óra.

2022. aug. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Oh, na igen már mondtam a ferjemnek hogy ne mesezzenek, pontosan ezért mert könnyen raszoknak. Én is mesélek neki, rengeteget eneklek( lehet ezért akar inkább mesét nézni 🤣🤣🤣) főzés kozben is belerakom az eteteoszekebe, hogy lássa mit csinálok. de sikít és nincs el benne :D
2022. aug. 8. 12:39
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Első gyereket ilyenkor engedtük. Durván függő lett. Nehezen szoktattuk le, de sikerült. Második gyerek nem nézhet, még csak másfél.

Ha főzök, jöhetnek velem segíteni (kupit csinálni :)), vagy tudnak játszani a gyerekszobában a konyha mellett. Mosás, teregetés, porszívózás, törölgetés szintén olyasmi, amibe be lehet vonni.

2022. aug. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne rakd be az etetőszékbe, azzal korlátozod. Csináld olyan magasságban, hogy ő is lássa, és ha tud, segítsen benne - max. annyit, hogy beteszi a megpucolt krumplit a lábasba például. Persze, hogy sikít, mert egyhelyben kell ülnie... És igaza van az elsőnek, nagyon káros a tévé. Csak leszedálja, bambul rá, közben a saját fantáziája nem fejlődik, arról nem beszélve, hogy a villódzó képek nagyon rossz hatással vannak az idegrendszer (és a koncentrálóképesség) fejlődésére. Minimalizáld a takarítást inkább, de ne "meséztesd" (és a férjedre is szólj rá - az nem érdemi gyerek-apa kapcsolat, hogy a közös időben a gyerek a tévét bambulja!).
2022. aug. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%

Hogy a kérdésre is válaszoljak (4-es voltam): kétéves és két hónapos a kisfiunk, tévénk nincs, laptopon nézünk filmet a férjemmel, de nem előtte. A kisfiunk eddig max telefonképernyőn látott:

- képeket saját magáról

- képeket olyan dolgokról, amiket szeretne megnézni

- videót saját magáról

- gyerekeknek szóló yt-videót

A napi képernyőideje kevesebb mint 5 perc.

2022. aug. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagyon keveset.
2022. aug. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedül vagyok vele itthon, semmi segítségem. Elég matrica fiam van így néha muszáj. Van egy nagyon jó fejlesztő csatorna, heti 1-2 alkalommal kapcsolom be, ha tényleg nyűgös és nincs el máshogy. Ha ez árt, vállalom, de máskülönben képtelen lennék mondjuk egy reggelit megcsinálni. Azért hogy ablakot pucoljak, vagy vasaljak nem kapcsolom be. Ahogy nő egyre több mindenbe vonom be, van neki kis szekrénye a konyhában ahol pakolászhat. Szóval én sos helyzetekben használom, azt meg nem tagadom és nem kérek elnézést érte.
2022. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 NTBS ***** válasza:
27%
Semmit, mert még nincs gyerekem és én se nézek tévét.
2022. aug. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

Teveztetes

Senki nem vállalja és mindenki csinalja

Ha normális keretek között van, akkor baj nem lesz belőle

2022. aug. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
23%

Ilyenkor még semmit nem néztek nekem


1,5 èvesen kezdték kb

Napi olyan 30 percet kb.



Most van, hogy egy rendes Diesneyt is, 2,5 és 4 évesek


Látom, hogy nem tesz jót amúgy.

Kompromisszummal próbálunk kevesebb időt a képernyő előtt tölteni.

Viszont klasszikus tévé műsort mi sem nézünk és ők sem, csak a készüléken megy a tartalom.

2022. aug. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!