Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jövő héten lesz 10 hónapos a...

Jövő héten lesz 10 hónapos a babám. Még nem mászik sajnos. Volt másnál is ilyen kései mászás? Dévényesnél voltunk. Kúszni kúszik.

Figyelt kérdés
2022. aug. 12. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nálunk. Nem vittem sehová, minden nagymozgást késve csinált, de megcsinált végül. Asszem volt egy éves is, mire belendült a mászásba.
2022. aug. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Volt ilyen, a Dévény-tornával behozta a lemaradást.
2022. aug. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
11 hónapos volt a fiam, amikor mászni kezdett. Nem voltunk sehol vele, védőnőnek videóztam, mutattam előtte a mozgását. Nem volt teendő vele, 11 hónaposan mászott végül, két hónap múlva már járt önállóan.
2022. aug. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős anyukának késlekedett eleinte a fia, az enyém sietett, most meg a másik kisfiú ügyesebb mozgásokban, pl tud ugrani. Mi azt még csak gyakoroljuk szorgalmasan.
2022. aug. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
11 hónapos korig kell mászni. Semmiről nincs lemaradva a babád.
2022. aug. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a védőnőm és gyerekorvosom már 9 hónaposan a mászást várta volna el tőle.
2022. aug. 12. 15:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Nyilván azok pontozták le a válaszomat, akik szerint felesleges ilyenkor tornáztatni. Talán a válaszok értékelésének nem ez a célja...


Az egy dolog, mászik-e, milyen egyéni eltérések vannak a fejlődésben, megint más, hogy felkészült védőnő a mozgásfejlődés korábbi szakaszában is láthat lenaradást (pl. hogyan fordul át hasra meg vissza), ami indokolhat tornáztatást.


Örüljön az, akinek a gyereke utólag minden gond nélkül behozta a lemaradást, de laikus pl. nem fog felismerni egy hipotón babát. Emellett sokak szerint nem jó, ha esetleg a mászás teljesen kimarad (bár ezzel nem feltétlenül értek egyet).

2022. aug. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem a védőnőm nem nézte meg a baba forgását. Csak a valaszaim alapján, hogy nem mászik jött hogy le van maradva
2022. aug. 13. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!