Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadattátok a hepatitis B...

Beadattátok a hepatitis B elleni védőoltást vagy beadatnátok?

Figyelt kérdés
Férjem hívta fel a figyelmemet, mert ma már minden 100. ember tünetmentesen él ebben a betegségben itt mo-n és ha elkapja egy anya, aki szoptat is mint én, átadja a tejjel a vírust a babának... nem hagy békén, hogy oltassam be..
2010. szept. 23. 22:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Tehát már szültél. Akkor előtte az orvos megcsináltatta neked is a tesztet, nem? Tanácsot ebben nem lehet adni, de én csak akkor adatnám be, ha olyan külföldi országba megyek, ahova ajánlatos beoltatni magam. Míg szoptatsz, felejtsd el!
2010. szept. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért annyira nem könnyű elkapni a Hepatitis B-t, főleg nem neked, ha nem csalod agyba-főbe a férjed. Ugyanis nemi úton terjed vagy vérrel (ugyanúgy, mint a hiv, tehát kb. annyi az esélyed ezt is elkapni). Szerintem kicsi az esélye hogy akár te, akár a babád elkapja. Majd fogják őt oltani általános vagy középiskolában, nem tudom pontosan hány évesen, talán 14.


Egyébként szerintem nagyon sok ez a szám, amit a férjed mond, honnan vette? én a wikipédián utánanéztem és azt írja, hogy évente 100 ember fertőződik meg. No ez így azért másképp hangzik. Vagyis felesleges oltatni ellene.

2010. szept. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!