Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon aggódom, hamalmas a...

Nagyon aggódom, hamalmas a babám és mindenki csak mosolyogva legyint. Valóban normális lenne? Érdemes lenne szakorvoshoz vinni? Tényleg csak túlizgulom?

Figyelt kérdés

8 hónaposan a kisfiam 85 centi. Pont akkora, mint a bátyja volt kétévesen(!!!).

Lehetséges, hogy a bátyja viszont kisebb az átlagnál, de ekkora különbség szerintem nem teljesen normális. Tudom, nem hasonlítjuk egymáshoz, stb., de ennyire kétlem, hogy különbözne a méret testvereknel.


Hiába kérdezem a gyermekorvost, védőnőt, egyáltalán nem vesznek komolyan, pedig engem ez nagyon aggaszt, félek, hogy valami betegség van a háttérben. Neten nem akarok erről olvasgatni..

Kihez lenne érdemes fordulni? Komolyan vesz majd egyáltalán valaki ilyen "problémával"?


Súlya egyébként átlagos, semmi extra, anyatejes. Mozgásfejlődése szintén rendben.


Olyan sokszor leírtam már ezt a kérdést, végül mindig töröltem


2022. aug. 19. 13:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora súllyal és hosszal született? Most mennyi a súlya?
2022. aug. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a gyors növekedés hamarosan alábbhagy. Mind kilóban, mind magasságban.
2022. aug. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát valóban nem szokványos a hossza.

Te és a párod, illetve a szüleitek milyen magasak?

Nálunk a nagyobbik a férjemre ütött, mindig is magasabb volt az átlagnál, de még ő is csak 81 cm volt az 1 éves státuszon, a kisebbik rám hasonlít ő is pici (1 évesen 75 cm volt).

Szerintem kérj beutalót kivizsgálásra a gyerekorvostól, ha nem ad, akkor vidd el magán úton ha tudod. Ha van probléma, akkor még időben tudják orvosni, ha pedig nincs semmi, akkor legalább megnyugszol, hogy ő ilyen genetikájú. :)

2022. aug. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

54 centivel született 3200 grammosan. A súlya 8900 g volt a legutóbbi mérésnél.

A child growth tracker app szerint a hosszához ez kevés, de szerintem az nála teljesen rendben van, jól néz ki, jól is eszik /szopizik.

Köszönöm a válaszokat.

2022. aug. 19. 13:49
 5/16 A kérdező kommentje:

A férjemmel egyaránt 172 centisek vagyunk, apu és az ő felmenoi kivételével mindenki átlagmagas.

Apám, a nővére és a szüleik voltak 2 méter felettiek. Ezt pont azért nem írtam le, hogy ne legyen rafogva egyből a genetikára, mert egy db nagyszülő nem tudom, mennyit nyomhat a latba 🤷

2022. aug. 19. 13:53
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Az Örökbefogadás csoportban egy édesanya egyszer pont erről érdeklődött. 8 hónapos babája legalább 1,5 éves szintjén volt, nemcsak méretre volt nagy, hanem arcra is sokkal idősebbnek tűnt.

Megnyugtatták, hogy nem csak az ő babája ilyen nagy.

Ha gondolod, privátban küldök képet.

2022. aug. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az egy db nagyszülő annyit nyom a latba, mint nálunk. 2,5 évesen 84cm és 10kg. Egyik nagyszülő ilyen 150cm körüli, a többiek 170-195 között, mi is 174-175centik vagyunk.

Szerintem nálatok is genetika, nincs vele semmi gond,jó nagy baba, később kicsit biztos lassulni fog a növekedése, aztán ha kamaszodni kezd csak győzzed etetni a 2méteres srácot. 🙂

2022. aug. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és hozzátenném, hogy itt lány babáról van szó.
2022. aug. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
24%
Utalhat problémára, endokrinológushoz kéne vinned, ha gyanakszol.
2022. aug. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám és apukám 172-174 cm magasak, én 185 cm lettem lány létemre.

Anyukám édesapja volt 190 cm, mindenki más maximum 175 cm.

2022. aug. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!