Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Múlthéten voltam vérvételen,...

Tundecske kérdése:

Múlthéten voltam vérvételen, és a süllyedés nagyon nagy értéket mutat.3-15ig normális, nekem 56mm/ora. Érdekelne, hogy ez mit is jelent és, hogy milyen szakorvoshoz kell vele fordulni? (a háziorvos nem mondta hova menjek vele)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, szép napot mindenkinek!


2011. júl. 12. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez azt jelenti, hogy valamilyen gyulladás van a szervezetedben.Nekem volt már 84 es süllyedésem is.:(
2011. júl. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyulladás vagy terhesség miatt lehet pl.
2011. júl. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Önmagában egy laboreltérés tünetek nélkül még nem igazán jelent semmit, valamiféle gyulladásos dolog lehet a háttérben, de ehhez ún. "góckutatás" szükséges. Házirvosod tudja hova küldjön.
2011. júl. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
lkehet akár egy rossz fogtol is.
2011. júl. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A magas süllyedés az immunrendszer felfokozott aktivitására utal. Nekem a szívműtét után kevéssel volt 62 - közel jársz ehhez.

Ha amúgy semmi egyéb tüneted nincs (láz, fáradékonyság, szórványos fájdalom), akkor a már említett góckutatásban az első számú gyanúsított a fogazat szokott lenni. Egy elhalt fogidegen át tömegesen jutnak be olyan kórokozók, amit ezt kiváltják.

A második meg a máj, ami ugye szintén méreglebontó szerv. Valami olyan hatás ért vagy ér folyamatosan, ami túlterheli a májat. Pl. "mérget" (nem igazán emberi fogyasztásra valót) főznek az üzemi konyhán.

Mindenképp a háziorvos kell, aki el fog küldeni mindenféle célzott vizsgálatokra.

Amúgy az ilyen kiugró értékű laborleletet meg szokták ismételtetni, mert lehet egyszeri, heveny tünet.

2014. jan. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!