Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hemangioma növekedése és...

Hemangioma növekedése és szaporodása után kellett sebészetre mennetek?! Ha igen mit csináltak vele?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 és fél hónapos, pár hetes korában kijött neki egy hemangioma a nyakán, az szépen lassan növekedett, azóta van egy pici a hátán ami kb 2 hét alatt jött elő és úgy látom az arcán is az lesz, ott még csak gombostű nagyságú. Félek, hogy mit csinálnak vele a sebészeten, vagy egyáltalán hozzányúlnak e... Nem az ijesztett meg, hogy van neki, hanem hogy egyre több :(
2010. szept. 24. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Barátnőméknek a kislányukkal kellett menniük,levették neki.A karján volt vmivel pénzérménél nagyobb és nőtt.Most is megvan a helye.Az én fiam fenekén is van,de az nem nőtt még.
2010. szept. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ajánlom, hogy keresd fel Budapesten a Heim Pál gyermek kórházban Dr. Tasnádi Gézát.Ő foglalkozik az ilyen esetekkel. Soká kapsz időpontot hozzá, (ha nincs véletlenül üresedés) de megéri. Mi 250km-ről járunk hozzá.

2010. szept. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Megnyugtatnálak, ha még lehet.. :-)

Ilyen idős korban (általában 2 éves korig) a hemangiomák növekedni szoktak, majd vagy stagnálnak, s ugyanakkora lesz élete végéig, vagy szépen elhalványulnak és elmúlnak. NYugi, ilyen idős korban senki nem nyúl hozzájuk. Ki kell várni, míg szépen megáll, vagy elmúlik. (csak gondold el, valaki beleoperálna egy növekvőfélben lévő valamibe? hát neeem.) Az én kislányomnak is van a popsiján, kb. 200 fto-os méretű, s furcsa mód máris kezd halványodni (8,5 hónapos). Pedig a doktor bácsi mindig azzal viccelt, hogy majd "csak szemből lehet nagykorában aktfotókat készíteni róla".

A lényeg: semmi okod az aggodlaomra, de ha megnyugtat, kérdezd meg a gyerekorvosotokat...

Kívánom, hogy a Babádnak soha ennél nagyobb baja ne legyen.

2010. szept. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kérdeztem a gyerekorvosunkat azt mondta kérjek időpontot ős adja a beutalót. Azt olvastam, hogy növekszik de olyanról nem hallottam hogy idő közben több is előjöhet, ez is normális és csak én ijedtem mag nagyon?
2010. szept. 24. 11:05
 5/7 anonim ***** válasza:
A hemangioma egy JÓINDULATÚ érdaganat, esztétikai problémát csinál csak. Emiatt lesz esetleg érdemes még kiskorában kezdeni vele valait, ha pl. az arcán van, ahogy írtad, s nem szívódik fel. DE tényleg ne aggódj. HA gondolod, kérd el azt a beutalót, attól megnyugszol... (orvos)
2010. szept. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató szavakat kicsit jobb, első kisbabám ezért félek mindentől vele kapcsolatban, nem akarom hogy bármi baja legyen. Lehet kicsit túl aggódom a dolgokat, de én ilyen vagyok...
2010. szept. 24. 11:19
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ide kérj időpontot, mi is voltunk 3-4 alkalommal 1 év alatt (először 7 hetesen). Fagyasztó kezelést kapott a lányom, ami egyáltalán nem fáj! Viszont elmúlt az érdaganat, anélkül meg ki tudja meddig nőtt volna, vagy mikor múlt volna el.

Már rég nem látszik semmi.

2010. szept. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!