Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kislányomnak a kutacsa...

1 éves kislányomnak a kutacsa ugyanakkora méretű, mint születésekor. Milyen betegségre utalhat ez? Hasonló történt már valaki babájával?

Figyelt kérdés
Gyerekorvos azt mondta ráér akár 2 éves korára is benőni, na de hogy abszolút semmi nem húzodott össze 1 év alatt, ez nem hinném, hogy jó. Nagyon aggódom!
2010. szept. 24. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én 9 hónaposomnak is szemmel láthatóan pulzál a kutacsa, és a mi dokinénink is azt mondta, hogy 1,5 éves korig egyáltalán nem kell vele foglalkozni. A barátnőm kislánya is 9 hós, de az övé már 7 hósan benőtt. Azt mondják, ez a ritkább.
2010. szept. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én lányomé se lett kisebb 1 éves korára, sőt, születése után még nőtt is egy kicsit (utánaolvastam és az orvosunk is megnyugtatott, hogy normális!). Másfél évesen még bő két ujjbegynyi volt a kutacsa, most, 2 évesen már csak épp, hogy érezhető. A mi orvosunk szerinte semmi gondot nem jelent, max. emelni lehet a D-vitamin adagot napi 1 helyett 2-re. Az, ha később nő be, nem gond, ha túl hamar, az annál inkább.
2010. szept. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valóban, az nagyobb gond, ha túl gyorsan benő, mert akkor az agy sem fejlődik rendesen.

Nekünk elég nagynak találta a kutacsunkat a gyerekdoki 2 hónaposan, így napi 2 csepp D vitamint szedünk.

5 hós vizsgálaton azt mondta a doki, hogy szépen porcosodik, nyáron elég az 1 csepp D vitamin, szeptembertől meg újra 2 cseppezünk. Most megyünk majd vmikor a 7 hós vizsgálatra, akkor meglátom mit mond.

Ne aggódj, ha gond lenne, szólt volna a doki.

2010. szept. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!