Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányomnak ma egyik percről...

Kislányomnak ma egyik percről a másikra 38,5 fokos láza lett. Nincs megfázva, élénk, kicsit többet aludt délután, mint szokott, de jól ébredt, most is szépen játszik, csak a hője nem akar 38-ra lemenni. Lehet ez a fogzás miatt szerintetek?

Figyelt kérdés

Beszéltem a doktornőnkkel,az ő javaslatára kapott már kúpot és hűtőfürdőt is. Azt mondta vigyem le 38 fokra a hőjét és tartsam is ott, de nem megy le neki 38,5 alá.

Azt mondta a doktornő, ha holnap is lázas lesz, vigyem el ügyeletre.


2011. nov. 5. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy fogzik, egyszerűen benyalt egy kis vírust vagy bacit. Kúpot adhatod neki körkörösen vagyis négy óránként, hűtőfürdőt pedig lehet többször ismételni. Lehetőleg szakszerűen és elegendő ideig alkalmazva.
2011. nov. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A fogzás miatt lehet, de nem írod, hogy mennyi idős a babád.Az is lehet, hogy bújkál benne valami vírus, csak mág nem látod, de attól lehet piros a torka vagy ilyesmi.Ha a kúppal nem sikerült rendesen akkor én kipróbálnék a helyedben valamilyen szuszpenzió formátumó lázcsillapítót, mert hosszú távon nem maradhat ennyi a láza!(Nurofen, Panadol baby, Algoflex baby).

Ha bebizonyosodik, hogy a foga miatt akkor arra adhatsz neki chamomillát.Ez homeós golyó, elszopogatja, vagy feloldod egy korty vízben és megitatod vele.Napi 3*5 golyót.Az én lányomnak bevált.

Mondjuk nekünk eddig szerencsénk volt, kint van 3 foga de csak 37,2 volt a legmagasabb hője emiatt.

10 hós kiscsaj anyuja

2011. nov. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

7,5 hónapos és én is attól félek, hogy valami vírust nyalt be. :(

Nem nagyon akar lemenni neki 38,5 alá. Most megint alszik. Ha felébred megint hót mérek neki, és ha nem változik, akkor megint fürdő, aztán nurofen. Holnap meg elviszem a doktornőhöz.

Remélem nem megy neki fentebb!

2011. nov. 5. 19:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindkét fiamnál a 3 napos láz volt ilyen, szinte alig lehetett csillapítani nekik.
2011. nov. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Adtam neki Nurofent, az levitte 38 fok alá. Reményeim szerint így is marad! Szépen vacsorázott, nagyon jó kedve volt, ha szerencsém van, akkor az éjszakánk nyugodt lesz.

Köszönöm a válaszokat!

2011. nov. 5. 22:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Fogzástól nem hiszem, én úgy tudom, attól csak hőemelkedés szokott lenni! Nálunk a háromnapos láz szokott olyan lenni, hogy marad a jókedv, semmi tünet, csak egyszerűen lázas! Nurofen szokott nekünk használni, a kúp nem! Majd azért írd ki, mi lett a végeredmény, elvitted-e ügyeletre!!! Jobbulást!
2011. nov. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az éjszaka jó volt, ma reggel 7-kor kelt, evett és 9-ig visszaaludt. Nagyon jól ébredt, 37.1 fok volt a hője. Ügyeletre egyenlőre nem megyünk, mert más tünet nincs. Ha emelkedik neki, akkor kap nurofent. Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 6. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!