Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kéz, láb, száj, vírus? Mit...

Kéz, láb, száj, vírus? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok

1 éves Kisfiam elkapta 2 napja a kéz, láb, száj vírust. Mindenhol piros pöttyök vannak rajta.

Enni nem nagyon akar mert ugye a kis szája is tele van, de ami a legnagyobb baj hogy most már 1 órája üvölt és nem hagyja abba.

Iszonyatosan fáradt, napközben is alig aludt gondolom a fájdalomtól.

Nurofent kap , láza már tegnap óta nincs szerencsére.

1 órája üvölt és fogalmam sincs mit csináljak.

Mindent megpróbáltunk már

Magunk között altatni, sétálni vele , játszani, mesét kapcsolni, de csak üvölt megállás nélkül.

Volt valaki hasonló helyzetben? Mi segített? Vagy hívjam az ügyeletet?


2022. aug. 26. 21:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Tudod a megoldást. Vidd ügyeletre, vagy hívd ki őket
2022. aug. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én felnőttként kaptam el pár éve. 1 hónap táppénzre kerültem. Voltam háziorvosnál, utána a fertőzőben aztán egyszer csak elmúlt. Én hideg vizes borogatást tettem a kezemre és lábamra, máskülönben lábra se tudtam állni,ezzel kicsit enyhült. Érdemben sajnos hozzászólni nem tudok, de hátha a gyerekorvos okosabb, hisz ez gyerekbetegség, ritkán kapja el felnőtt (én 2 betegség után, kimerülten kaptam el).
2022. aug. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Ja, és mindenképp orvos. 2-es voltam.
2022. aug. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni, el fog múlni magatol. Mi is most estünk át rajta, bar kislányom egész könnyen megúszta, de azt mondta az orvos, hogy semmit nem tudunk ezzel tenni, meg kell várni amíg elmulik. A hólyagok belilulnak, majd leszaradnak, a bőre is lehamlik vele, nem szép látvány, de az már nem fáj nekik. Ha a láz részén túl van, akkor talán már csak jobb lesz. Kenni semmivel nem lehet. Persze nekünk is azt mondta, ha nagyon durva lenne, vigyük be, megnezi, szóval mindenképp jelezd a gyerekorvosotoknak.
2022. aug. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Voltunk gyerekorosnál tegnap aki csak annyit mondott a láz miatt nurofent adjunk neki de ennyi

Ezen túl kell esnie, mást erre nem lehet felírni

Ezért is vagyok tanácstalan

Láza már nincs, napközben eljátszik, jön megy sétál. De ha aludni kell akkor azonnal ordít.

Az esti altatás az ami elsőre sikerül de most 1 óra után üvöltve ébredt és nem lehetett megnyugtatni. Már majdnem hányásig ordított.

Ezért nem tudom mit kellene tenni mert ugye a torkában a fájdalmas kis pötyökkel stb nem hiszem hogy tudnak bármit is csinálni:/

2022. aug. 26. 22:33
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annyit mondott még, hogyha a szájában is lesz, azokat kenjem be nyugodtan dologellel, mert az hűsíti kicsit, de ennél többet tenyleg nem lehet tenni sajnos, kitartás és jobbulast nektek!
2022. aug. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Fagyasztott anyatejet vagy jègkockàt lehet neki adni, azok hűtik a hólyagokat. Làzat csillapìtani nem biztos, hogy jó volt- bár te làttad, mennyire viselte meg- mert ez a szervezet vèdelezèsi mòdja.
2022. aug. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 2#


2018-ban a nagyobbik lányunk hozta haza az oviból.

Én akkor pont kórházban voltam, 1 napos sebészetre kértem a köldöksérv műtétemet.

Férjem jött másnap értem. Akkor közölte, hogy beteg a gyerek. Mire haza értünk, az akkor 7 hónapos középső tiszta pötty volt. A nagyobbik lányunknak a szája volt belül és kívűl sebes lázas volt és nagyon fáradt, a kezén lábán alig volt 1-2 pötty. A háziorvosunk fel sem ismerte, én hívtam fel és közöltem a sejtésemet. Már aznap délután kidölt férjem is, és 3 napig szinte fel sem tudott kelni.

Ott álltam frissen műtve, 3 cefett beteggel, mai napig nem értem én miért nem kaptam el 🤷‍♀️

Csak tünet kezelés van. Magától elfog múlni. Ez egy vírus, és amennyiben nincs vírusnál felülfertőződés nincs más teendő csak a tüneteket enyhíteni.

2022. aug. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves #8-as!


Én is öcsémtől kaptam el, pedig ritkán láttam és csak hétvégén. Se a szüleink, se a férjem, fiam nem kapták el. Csak én :)

Sose fogjuk megtudni, hogy miért így alakult de a lényeg, hogy már vége.

2022. aug. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Sziasztok!!Lehet ilyenkor fürdeni ?!

Az egész talpam,lábfejem ,tenyerem kezfejem tiszta kiütés.20 éves lány vagyok

. Légyszíves válaszoljatok mert nagyon nehezen tudom elviselni es az orvos nagyon bolond.

2023. júl. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!