Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért eszi a haját a kisfiam?

Miért eszi a haját a kisfiam?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2 éves kisfiamra kisebb korában nem volt jellemző hogy a szájába vegyen dolgokat, pl szöszt vagy földön talált apróságokat, mostanában viszont ha a kezére tapad egy hajszál azonnal nyalja le és az esetek többségében nyeli le. Pár napja bele túr a saját pici hajába és húzza is kifelé majd veszi a szájába. Nem állandóan csinálja a "hajtépést" inkább este mikor már majdnem alszik. Az itthoni körülmények nyugodtak, nem vagyunk veszekedő, hangoskodó család. Bölcsibe nem jár a napomat ő teszi ki, értem ezt úgy hogy nincs elhanyagolva a férjem is egy igazi nagybetűs Apa szóval nem értem miért lehet ez. Másnál előfordult már ilyen? Próbálom elterelni a figyelmét, óvatosan elveszem a kis kezét, szólok neki hogy ne csináld, ne húzd a hajad vagy ha a szájába akar venni egy hajszálat akkor is mindig mondom hogy fuuuj ne vedd a szádba, de szépen szoktam neki szólni nem akarom megrémiszteni. Nagyon meg vagyok ijedve mert ugye "Google a barátod.." próbáltam olvasni és idősebb korosztalynál elég nagy probléma ez, nembeszélve arról hogy mennyire egészségtelen. Bármilyen tanácsot elfogadok. Köszönöm ha végig olvastad.

2022. aug. 30. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:
85%
Szólj rá erélyesen, mielőtt műthetik ki belőle a hajdugót! Hiánybetegség is okozhatja, kérdezd meg róla a védőnőt, háziorvost!
2022. aug. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet valami más babrálnivalóval kiváltani? Takaró, rongyi, játék? Úgy értem, lehet, hogy csak babrálni akar valamivel olyan álmosan. Inkább gondolom rossz szokásnak, mint hiánybetegségnek, mert különben nem csak elalváskor csinálná szerintem. De azért mindenképpen beszélj róla szakemberrel.
2022. aug. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!