Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyermekorvos esetében is...

A gyermekorvos esetében is szabad a választás?

Figyelt kérdés

A férjem és én nem a városunkban lévő háziorvosok valamelyikéhez tartozunk, hanem egy közeli faluéba. Tudatos döntés volt, mert én gyerekként ott éltem, és bár az orvosok azóta cserélődtek, nem akartunk a városba átiratkozni, mivel ott mindig tömve vannak a rendelők, itt meg mindig hamar sorra kerülünk.

A védőnőm természetesen a lakhelyem szerint a városban van. Jelenleg 15 hetes terhes vagyok.

Ha az orvosunk vállalja, én szeretném a gyerekünket is a falusi körzetbe íratni.

Ebből nem lehet gond olyan szempontból, hogy a háziorvos és a védőnő külön körzet?

Múltkor védőnőnél láttam, hogy egy anyuka az ott lévő orvossal vizsgáltatta a gyerekét, ezért gondolkodtam el.

Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, de új nekem az egész téma.



2022. szept. 5. 10:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekorvost is szabadon választhatsz. Ha elvállalja a gyereket, akkor oda viszed ahova akarod, csak érdemes erre előre rákérdezni.
2022. szept. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet választani.
2022. szept. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg lehet, viszont nálunk csak azt vállalják, aki hivatalosan is odatartozik.
2022. szept. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Jól tudod, gyerekorvost is szabadon választhatsz, védőnő viszont csak a körzetes lehet. Ez nyilván némi pluszfeladat mindenkinek, hogy az információk mindenkitől mindenkihez rendben eljussanak, de megoldható. A védőnő szerepe egyébként az első három évben jelentős, utána már nincs vele sok kapcsolatod.
2022. szept. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Persze, mindenképp meg fogom kérdezni az orvosunkat.

Eszembe jutott, hogy húgom babakorában volt olyan vizsgálat, amit a védőnőnél végzett az akkori falusi gyerekorvos.

Ilyen akkor nem lesz itt, ami miatt keveredés lehet, hogy a védőnő és az orvos nincs egy helyen? Szimplán majd csak a rendelőbe kell vinnem a babát?

2022. szept. 5. 10:44
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Vinned kell majd a védőnőhöz státusz vizsgálatokra minden hónapban. És bizonyos hónapokban az orvos is megnézi és aláírja a gyerek kiskönyvét. Amúgy nem kell egy helyen lenni. A védőnőhöz vinni kell, a gyermekorvos meg úgyis megnézi a kiskönyvet meg aláírja, amikor visszük oltásra.
2022. szept. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

Egészen biztosan jó ötlet egy csecsemőt/kisgyereket majd egy másik településre hurcolni az oltasokra, meg ha beteg lesz?


Amúgy igen, szabad orvosvalasztas van gyerekorvosnal is. Azt nem árt tudni, hogy amikor haza mentek q kórházból, akkor pár napon belül a gyerek haziorvosanak ki kell mennie látogatóba- ezt bevallása a falusi gyerekorvos?

2022. szept. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Egészen biztosan jó ötlet egy csecsemőt/kisgyereket majd egy másik településre hurcolni az oltasokra, meg ha beteg lesz?"


Autóval 10 perc sincs az út. Szerinted melyik jobb a beteg gyereknek? 10 percet autózni, aztán minimális ideig várakozni, vagy autóval 2 perc alatt ott lenni (gyalog kb. 15 perc), és órákig várni?


Szerintem simán kijönne házhoz, de ha mégis gondot okozna neki, akkor bevisszük mi a rendelőbe, vagy kihívom anyámékhoz házhoz, ami az orvosnak helyben van.

Olyan körzetet visz, ahol a legtöbb hozzá tartozó kisebb falucska legalább ilyen messzire van tőle, mint mi. Némelyik inkább a duplája.

2022. szept. 5. 11:14
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem sehol nem írtad, hogy 10 perc.

Felénk időpontot kell kérni és nincs várakozás.

Első alkalommal ki kell mennie házhoz.

2022. szept. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem írtam, azért írtam le most, hogy ennek függvényében is rossz ötlet-e.


Bár nem tudom, itt van-e időpont, de tapasztaltam az egészségügy más területén, hogy az időpont kb. semmit sem jelent.

De pl. mikor covid cirkusz volt, a városi orvosoknál lévő ismerőseim el sem érték napokig az orvosukat, falun nálunk semmi fennakadás nem volt, gördékenyen ment minden.

2022. szept. 5. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!