Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyermekorvos esetében is...

A gyermekorvos esetében is szabad a választás?

Figyelt kérdés

A férjem és én nem a városunkban lévő háziorvosok valamelyikéhez tartozunk, hanem egy közeli faluéba. Tudatos döntés volt, mert én gyerekként ott éltem, és bár az orvosok azóta cserélődtek, nem akartunk a városba átiratkozni, mivel ott mindig tömve vannak a rendelők, itt meg mindig hamar sorra kerülünk.

A védőnőm természetesen a lakhelyem szerint a városban van. Jelenleg 15 hetes terhes vagyok.

Ha az orvosunk vállalja, én szeretném a gyerekünket is a falusi körzetbe íratni.

Ebből nem lehet gond olyan szempontból, hogy a háziorvos és a védőnő külön körzet?

Múltkor védőnőnél láttam, hogy egy anyuka az ott lévő orvossal vizsgáltatta a gyerekét, ezért gondolkodtam el.

Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, de új nekem az egész téma.



2022. szept. 5. 10:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a fiam született, a párom szülőfalujába költöztünk városból. A gyerkőcöt inkább bevittem a városi dokihoz, mert ott a faluban csak heti 2x 2 órát volt rendelés. A védőnő ott voot helyben. Ha pont nem akkor betegszik meg, én nem akartam volna napokat várni a dokira. De ha nektek miden nap rendel, az úgy jó lehet.

Azóta visszaköltöztünk szerencsére a városba, de én dokihoz még mindig oda járok vissza, mert tényleg jó, hogy kevesen vannak.

2022. szept. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Heti egy nap nem rendel csak (a faluban, de a környező falvak valamelyikében akkor is), a többin igen.
2022. szept. 5. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!