Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is úgy látja, hogy az...

Más is úgy látja, hogy az utóbbi pár évben az emberek egy része anyagi érdekből (CSOK, babaváró) vállalt elsősorban gyereket, gyerekeket?

Figyelt kérdés

2022. szept. 6. 11:17
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
78 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Én nem úgy látom. Szimplán kihasználták a csokot, ha már volt.
2022. szept. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

Nem. Legfeljebb átütemezték a gyerekvállalást.

Aki el tud számolni 10-ig, az nem fog ilyen támogatásokra gyereket vállalni, hiszen annyiba kerülnek, hogy végeredményben anyagilag rosszabbul jársz.

2022. szept. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem sem. Az a pár ostoba, aki igen, az meg is járta. A többsegnek van annyi esze, hogy ne pénzért szüljön.
2022. szept. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%
Dehogynem. Ne mondjátok, hogy a csok nélkül mindneki hármat pottyantott volna. A többség maradna egy, nagyon max 2 pulyánál. De ííígy hogy dől a lé, mindnek kell minimum 3...
2022. szept. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%
4, ezt honnan tudod ilyen jól? Belelatsz az emberek fejébe? Ez egy hülye mitosz. A csok egy előfinanszírozast igenylő dolog, csak az kaphatja meg, aki előre ki tudja fizetni az összegét. Ha neked kell a zsebedbe nyúlni, nem leszel olyan hülye, hogy kockaztass. Olyanok vannak, akik aláirtak a 3 gyereket,aztan romba dőlt a házasság, vagy 1 után rájöttek, hogy nem is akarnak harmat. Azok vannak most bajban.
2022. szept. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%
Hat aki így gondolkozik mint a négyes az sose hordott ki egy gyereket, illetve sose nevelt gyereket.🤣 vagy valami nagyon szerencsés eszik alszik babát kapott. Nekem ugyan gyerekenként 10 milliót is adhatnának ha én nem akarok akkor bizony nem lesz még egyszer nagy has rosszúllét korházban töltött hetek és hónapokon éveken át tartó éjszakázás és az még csak az eleje 😅a hiszti sírás mennyiségről nem beszélve meg a késöbbi költségek.
2022. szept. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
40%
Megint egy gyerekutáló kérdés.
2022. szept. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%
Nem így látom, de akinek volt egy kis esze, az általában kihasználta. 3 gyerekre az ismerősi körünkben senki sem írta alá. Leggyakoribb, akik most vesznek lakást/házat, és egy gyerekre felvették, hogy illetéket ne kelljen fizetni, de az a gyerek már 90%-ban úton volt, vagy legalább próbálkoztak már. Aki ésszel csinálja és gondolkodik, nehezen bukik bele. Aki meg ostoba és 0 gyerekkel aláírja háromra, az meg is érdemli.
2022. szept. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van ilyen ismerős is, aki már az elsőt is azért vállalta. Bár azt látom, inkább a harmadik jön anyagi megfontolásból.
2022. szept. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%

Én úgy látom, hogy nagyon forszírozzák egyesek,hogy ki miért szült gyereket.


Nagyon örülök, hogy a támogatások ELŐTT szültem. Nagyon.

2022. szept. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!