Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbaba mellé hogyan választot...

Kisbaba mellé hogyan választottatok, találtatok dadát? Elsőre sikerült megtalálni az igazit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 hetes a kislányunk és tegnap a legjobb barátaink megleptek minket egy szabad délutánnal, amíg ők elvitték a babát. Nem tudtuk a férjemmel, hogy ennyire kimerültünk, de mi azt az időt átaludtuk teljesen, az a 2,5 óra olyan volt nekünk, mintha minimum 12 órát aludtunk volna.

Ezért ma feldobta, hogy talán felvehetnénk valakit állandóra, segítségként a pici mellé. Úgy gondoltuk, hogy 1 hónapos korától kezdve, szépen fokozatosan.



2022. szept. 17. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Mocskolódó kommentek 3...2...1...


Kérdezz helyi kismamás csoportokban.

Egy ismerősömnek egy nyugdíjas óvónéni segít, amikor szükséges.

Barátnőmék a szomszéd nénivel voltak jóban, ő vigyázott a gyerekekre, ha kellett.

2022. szept. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

1: Az nem biztos, hogy mocskolódó, aki kimondja, hogy ha valami ciki. Mert abban igazuk lesz, h minek annak gyerek, aki ennyire kényelmes.

Amúgy sógornőmék ismerősük ajánlásával találtak. Az ő (újgazdag) baráti körükben ez megszokott, így nem volt nehéz.

2022. szept. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jaj Isten ments, nem szeretnék ebből vitát!

Mi úgy gondoljuk, ennyi belefér, nem egésznapra szeretnénk valakit felvenni. Pár órás dologról lenne szó csak.


Nem vagyok benne semmilyen csoportban, az az igazság. De ha találok olyat, ami nyilvános, körülnézek. Van hozzánk közel egy magánbölcsi, ott érdemes lenne érdeklődni esetleg? Vagy az ilyesmit nem veszik jó néven?

2022. szept. 17. 12:24
 4/9 A kérdező kommentje:

2-es, ne haragudj, de mi lenne ezen a "ciki"?

Nem ingyen gondoljuk, vagy szívességként. Vannak nagyszülők, dédszülők is. De pl. az én szüleim még aktívan dolgoznak, nem szeretném, hogy még azt a kevés kis szabadidejüket is úgy alakítsák, hogy nekünk jó legyen. A nagyszüleim 70 és 80 között vannak, tudom, hogy ugranának akár este 10-kor is, ha azt kérném. De idős emberek, most még lehet, hogy szívesen eltologatják a babakocsit, de 2 év múlva lehet, hogy nem fognak már tudni szaladni a baba után nonstop.

Valamint örülnék, ha nem szívességi alapon lenne csak segítségünk, hogy aztán mi érezzük magunkat lekötelezve.


Semmi gondot nem látok abból, hogy valaki elviszi sétálni, amíg a baba alszik vagy ilyesmi. Heti pár óráról beszélünk, könyörgöm.

2022. szept. 17. 12:28
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
4: a dada szóról én mondjuk arra asszociáltam mint sógornőméknél is, hogy egész napos segítség, reggeltől késő délutánig. Hétvégén meg baby sitter járt hozzájuk, de az tényleg csak pár órára. Akkor ti gyakorlatilag csak pár órás baby sittert keresnétek...? 2. voltam
2022. szept. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Bár még csak foglalkozunk a gondolattal de ez a honlap nekem eddig nagyon szimpi volt bébiszitter keresés tekintetében:

[link]


Vannak bemutatkozások, egyből azokat hívhatod meg aki szimpi. Ha csak pár órára kell, akkor ilyen piciknép szerintem annyi elég hogy van tapasztalatuk, a baba nyugis a karjukban és nektek is szimpi a felvigyázó. Nekem nagyobb a fiam, itt már azért több mindent kell figyelembe venni, még nem szántam rá magam... :')

2022. szept. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, az elején biztosan csak pár óráról lenne szó, picinek gondolom még többre és nagyon igényel minket is még (amivel persze semmi baj). Utána pedig majd látjuk, melyikünk hogy viseli ezt, visszamegyek-e februárban az egyetemre stb. Szóval az, hogy később mi lesz, több tényezőtől is függ.


Köszönöm, megnézegetem majd a linkelt oldalt is! :)

2022. szept. 17. 12:42
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nincs ebben semmi rossz, mi is igenybe vettunk segitseget a lanyom 6 honapos koratol kezdve. Korabban is siman rahagytam volna valakire 1-2-3 orara alkalmankent, tehat nem minden egyes nap, de anyatajes, es kezdetben volt, hogy 30 percenkent szopizott, tehat az lehetetlen volt..:D


Mi egyebkent ezt fu alatt oldottuk meg, volt egy rokon kislany, akinek 5 kisebb testvere volt es (szegenykem, biztos elege volt 😅), de sokat vigyazott rajuk, igy volt tapasztalata rendesen. 17 eves volt akkor, csinaltunk par probanapot, amikor otthon voltam, de o volt gyerekkel, bejott, igy sokszor biztuk ra. Neki jol jott a penz, mi meg biztunk benne, tenyleg nagyon jol bant a gyerekkel, szoval jol jott ki a dolog :)

2022. szept. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az említett cégnél dolgozom, és pont ilyen heti 2,5 szabad óram miatt is szoktak keresni. Teljesen elfogadott, és általában a gyerek is szereti. Ha nagyobb már, várja mikor megyek újra játszani hozzá.
2022. szept. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!