Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jár a baba, jár. Használt...

Jár a baba, jár. Használt valaki ilyet? Mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak nagyon erősen befelé forduló bokája van, ezért a belső talpélen jár. Voltam vele ortopédtusnál, aki tornáztatást írt elő, szieszta cipőt, de semmi eredmény. Fiam, már 2 éves, és még mindig nagyon csúnya a lába. Ez cipőben nem látszik, csak akkor, ha mesztéláb totyog. Felírt az ortopédus egy "gyógycipőt2 receptre, amit a lábára készítenek.

Aki használt ilyet, annak milyen eredményt hozott? Mennyibe kerül egy ilyen lábbeli? Mi van akkor, ha kinövi, mint a következő kontroll? Állandóan ezt kell használni, vagy csak időszakosan pl napi 1-2 órát? Hogy is működik ez? Leírnátok a tapasztalataitokat ezzel kapcsolatban? Aggódom nagyon a fiamért, mert a járás nagyon fontos, és nem szeretném hogy a későbbiekben ez miatt problémája legyen. mint pl: gerinc fájdalom


2010. szept. 25. 23:11
 1/3 anonim ***** válasza:
A gyógycipőt jónak mondják,mivel ugy készitik hogy kifelé döntse a lábat,a belső talprésze a vastagabb.Még nem próbáltam,de az én fiam is a belső élen jár,bár neki izületi gyulladása volt és ezért tartotta rosszul a lábát,igy rögzült be neki.Na de a kérdésre válaszolva nekem azt mondták sokat kell hordani,otthon is legyen rajta és segít.A siestában csak harántemelő van az nem olyan jó.
2010. szept. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én innen fogok venni:

[link]

2010. szept. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem az orvost, mert ha már először is látta, hogy befelé dől a bokája, akkor miért siesztát javasolt és nem pedig szupinációs talpú cipőt, aminek olyan a talpa, hogy kifelé dönti a bokát.

Nem tudom, milyen gyógycipőt írt fel, nekünk "sima szupinációs cipőnk van, nem kifejezetten a lányom lábára készül, bárki veheti.

Nálunk nem olyan vészes a helyzet, az orvos azt javasolta, hogy iskolás koráig legyen mindig egy ilyen cipője, de nem feltétlenül kell állandóan ilyenben lenni. Ha nálatok nagyobb a gond, akkor szerintem érdemes többnyire abban járatni (ha receptre írják, akkor úgy tudom, hogy a tb sajnos évenet csak 1 db-ot támogat...)

Nem tudom, hova jártok orvoshoz, de őket szívesen ajánlom:

[link]

[link]

2010. szept. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!