Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák nálatok 5 hónaposan...

Anyukák nálatok 5 hónaposan hánykor kelt reggel a baba? Mennyire volt ez egy fix időpont?

Figyelt kérdés

Mondjuk például fixen reggel 7-kor kelt mindig, vagy megesett, hogy már 5-6 felé dumált?


Én eléggé nehezen viselem, hogy tudom azt, hogy legtöbbször 7-kor kel és már kezdtem én is magamat szoktatni ehhez, de van, hogy már fél 6-kor kukorekol mellettem. Miért van az, hogy néha másfél órával korábban felkel? Utána reggel alig térek magamhoz, mert éjjel is sokat kelek szoptatni..


2022. szept. 20. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Totál változó. De ennyi idősen ez teljesen normális. A fiam 4 hónapos. 6 hetes korától átaludta az éjszakát. Este fél 9-9-től reggel 8-ig szó nélkül. Aztán 3 hónaposan ez megváltozott. Éjszaka többször kérte a cumit. Most már ott tartunk, hogy hajnalban olyan 5-6 körül eszik. Eddig nem evett. De ma pl.4-kor evett.

Utána visszaalszik, de az is kiszámíthatatlan. Mondjuk nálunk 7-kor muszáj ébreszteni, mert a nagyot iskolába kell vinni. De hétvégén, vagy ha a férjem itthon van, akkor hagyom aludni, akkor tovább is elvan.

Még 1 hónapja órát lehetett volna igazítani hozzá, annyira fix volt nála minden. A felkelés, az evés, az alvás. Aztán hopp, borult minden.

De szerintem ez normális. Mióta megtanult hátról hasra fordulni, azóta az ágyban is sokat mocorog. Most épp hasról hátra akar forogni, aztán felhergeli magát, nehezebben alszik el.

Túl kell élni. :)

2022. szept. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Kelt? Sokszor reggel tudtam letenni az éjszakai alváshoz mert végigszenvedtük az éjszakákat...
2022. szept. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez csak első az gyereknél fura 😅 mert h később már a nagyot vittem oviba így fixen keltünk 6kor. De náluk is megesett h már 4-5kor kuruttyoltak.

Azért van ez mert nem gépek.

Te sem kelsz normál esetben egy időben csak úgy magadtól.

2022. szept. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Legtöbbször fél 7 körül kel, de van, hogy 5.. ilyenkor nem tudom, mi ez a másfél -kèt óra eltèrès.
2022. szept. 20. 09:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az eltérés az, hogy kisbaba :) egyébként nekem6 hónapos a kisfiam, kb. 2 hónapja 7 és 8 között kel, de éjszaka kb. 2x szopizik még. Erre szombat hajnalban 5:20-kor kipattant a szeme, köszöni szépen, neki elég volt az alvás. Semmi nem történt máshogy mint előtte és aztán utána mèg is 2 órás eltéréssel ébredt. És ez teljesen normális.
2022. szept. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen változó.Általában 6 körül,mikor a nagyok suliba indulnak,de van,hogy már 5-kor.Volt már olyan is,hogy 6-kor szopizott egyett,és fél 10-ig aludt utána még.
2022. szept. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
5 hónaposan 6-8-ig tartó időintervallumban kelt, teljesen változó volt, ettől persze nem lehetett fix programokat szervezni, mert a nappali alvások időpontjai ennek megfelelően tolódtak...Most másfél éves és fél 7-7 között kel, órát lehet hozzá igazítani. Szerintem teljesen rendben van, biztos attól is függ az ébredés, hogy mennyire éhes, szomjas, van tele a pelus, szűrődik-e be fény, stb.
2022. szept. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a kisfiam elég pontosan 7 óra körül kel, de szerintem nálunk azért alakult így, mert az apuka is ekkor kel a munka miatt, és hiába van csendben, akkor is megébred rá. De azért előfordult már nálunk is 6 és 8 órás kelés is. Éjszaka általában egyszer kel enni, ennek az időpontja is hol 2 óra, hol 4, szóval változó. Nekik még nincs órájuk, pár óra eltérés belefér. :) Az én babám amúgy 4 hónapos múlt.
2022. szept. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!